کد خبر: ۱۱۲۹۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
شهردار منطقه ۳ تبریز:
شهردار منطقه ۳ تبریز گفت: بزرگترین پارک درون شهری تبریز احداث می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، داوود طالب نژاد شهردار منطقه ۳ تبریز در جمع خبرنگاران گفت: همکاران ما از اوایل اسفندماه در پاکسازی و زیبایی سطح حوزه به خصوص در جهت گلکاری معابر و خیابان‌ها به صورت شبانه روزی تلاش کردند ولی به جهت شیوع ویروس کرونا، قشر عظیمی از شهروندان در آستانه سال نو نتوانستند این زیبایی‌ها را مشاهده کنند با این حال اکنون نیز شاهد گلکاری و زیبایی در سطح حوزه هستیم.

شهردار منطقه ۳ با اشاره به چند پروژه اجرا شده در سال ۹۸، به احداث ۲ پارک محله‌ای، پارک ۱۵ خرداد در شهرک سفیر امید (شهرک طالقانی) و پارک شهید تجلایی در شهرک شهید تجلایی در آخر خیابان منتظری و به سنگفرش کردن خیابان لک لر به عنوان اولین خیابان سطح منطقه که با فرهنگ و مناسبات گذشته برای تردد شهروندان و تردد خودروها مناسب سازی و آرام سازی شده و زیباسازی محیطی شده که آن هم به دلیل وجود ویروس کرونا بدون مراسم افتتاح مورد بهره برداری قرار گرفت.

شهردار منطقه ۳ در ادامه به شعار سال ۹۹ شورای اسلامی و شهرداری کلانشهر تبریز که سال توسعه فضای سبز است، اشاره کرد و گفت: شهرداری منطقه ۳ نیز در راستای عمل به این سیاست کلی، امسال برای توسعه فضای سبز در نقاط متعدد سطح حوزه برنامه ریزی و شروع به کار کرده است.

وی افزود: موازی با بحث گسترش و توسعه فضای سبز، اجرای نهضت آسفالت را نیز با جدیت تمام و با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی مناسب در این فصل شروع کرده‌ایم.

طالب نژاد از ۲۰ فروردین به عنوان تاریخ شروع جدی کلیه پروژه‌های شهرداری منطقه یاد کرده و اظهار داشت: احداث پارکی ۶ هکتاری را برای استفاده شهروندان حوزه شهید تجلایی و خیابان شهید منتظری منتهی به اتوبان شهید کسایی را بزودی شروع خواهیم کرد که خود تأثیر بالایی در افزایش سرانه فضای سبز منطقه داشته و فضای سبز مناسبی را جهت استفاده شهروندان فراهم خواهد کرد.

طالب نژاد از پروژه‌های دیگری که در حوزه فضای سبز منطقه امسال شروع خواهد شد، به اختصاص یافتن ۵ هکتار زمین به فضای سبز منطقه در کمربندی میانی، بلوار شهید سپهبد قاسم سلیمانی اشاره کرد که روند اداری آن حل شده و با اتمام توافقات، احداث آن نیز توسط شهرداری منطقه آغاز می‌شود.

وی در خصوص اقدامات انجام گرفته جهت توسعه فضای سبز حاشیه اتوبان شهید کسایی نیز گفت: از سال گذشته شهرداری منطقه برای تثبیت تراشه‌های حاشیه اتوبان اقدام به اجرای دیوار سنگی حائل کرده و همچنین گلدان‌های بتنی ساخته شده توسط شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان، در چندین نقطه از حاشیه اتوبان شهید کسایی به خصوص اطراف ترمینال مرکزی شهرتبریز برای گلکاری ها، جاگذاری شده و البته شهرداری مناطق ۲و۵و۷ نیز به صورت جدی در توسعه فضای سبز حاشیه اتوبان شهید کسایی فعال هستند.

وی احداث پارک محله‌ای را از اولویت‌های این منطقه در سال جدید عنوان کرد و گفت: در گذشته به این امر مهم، توجه درخوری نشده و مغفول مانده است.

شهردار منطقه ۳ کاربری قطعه زمین اختصاص یافته به احداث پارک ۱۵ خرداد در شهرک سفیر امید را مسکونی دانسته و افزود: هر چند شهرداری منطقه می‌توانست از این قطعه زمین درآمد قابل توجهی را عاید منطقه کند ولی به جهت فراهم آوردن دسترسی راحت و روان شهروندان این ناحیه به فضای سبز، این قطعه زمین را برای احداث پارک اختصاص دادیم.

طالب نژاد در ادامه از آغاز احداث بزرگترین پارک درون شهری کلانشهر تبریز در سطح حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۳ خبر داد و گفت: عملیات احداث پارک بزرگی در مرکز شهر نزدیک به ۱۰ هکتار در ضلع شمال شرقی چهارراه ارتش را در محل پادگان‌های شماره ۱ و ۲ ارتش در روزهای گذشته کلنگ‌زنی کردیم که به زودی شاهد اجرای عملیات‌های مختلف عمرانی آن خواهیم بود که این پارک به خاطر طراحی و کاربری‌های خاص داخل آن، پتانسیل بالایی را به فضای سبز منطقه خواهد افزود و همچنین احداث پارک محله‌ای دیگری را نیز در محل قطعات تفکیکی نیروی انتظامی در خیابان صائب را شروع کرده‌ایم که در حال حاضر عملیات‌های آماده سازی و جدول گذاری و خاکبرداری آن در حال اجرا است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.