کد خبر: ۱۱۲۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی:
مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی با بیان اینکه کرونا موجب کاهش اهدا خون شده است، گفت: از ابتدای امسال چهار هزار و ۳۲۱ نفر در استان موفق به اهدا خون شده اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ابراهیم میری مقدم در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: همه ساله در روز ۱۴ ژوئن که امسال با ۲۵ خرداد همزمان شده به مناسبت تولد «کارل لندشتاینر» کاشف گروه‌های خونی از اهدا کنندگان خون تقدیر و سپاس‌گذاری می‌شود.

مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در خراسان‌جنوبی نیز از ۲۱ نفر از اهدا کنندگان مستمر خون تقدیر شده است، بیان‌کرد: امیدواریم هر ساله تعداد اهدا کنندگان خون در خراسان‌جنوبی افزایش پیدا کند.

میری مقدم با تأکید بر اینکه به همه گروه‌های خونی در هر شرایطی برای درمان برخی از بیماران و حادثه دیدگان نیاز است، ادامه‌داد: اما در این بین به گروه‌های خونی منفی بیش از گروه‌های خونی مثبت مورد نیاز است.

وی با اشاره به اینکه امروزه پزشکان ما برای درمان بیماران کرونایی به پلاسما درمانی رو آورده‌اند، افزود: در خراسان‌جنوبی نیز برخی از بیماران بهبود یافته از کووید ۱۹ برای اهدا پلاسمای خود مراجعه کرده‌اند.

مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال تا ۲۴ خرداد ماه پنج هزار و ۳۹۰ نفر به پایگاه‌های انتقال خون خراسان‌جنوبی مراجعه کردند ولی از این تعداد تنها چهار هزار و ۳۲۱ نفر موفق به اهدا خون شدند.

میری مقدم بیان‌کرد: از این تعداد ۳۸۳ نفر از خانم‌ها و سه هزار و ۹۳۸ نفر نیز از آقایان بوده‌اند.

وی ادامه‌داد: در همین مدت در سال ۹۸ تعداد ۶ هزار و ۲۰۷ نفر برای اهدا خون مراجعه کردند که از این تعداد چهار هزار و ۵۰۶ نفر موفق به اهدا خون شدند.

مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از این تعداد ۲۵۷ نفر از خانم‌ها و چهار هزار و ۲۴۹ نفر از آقایان بودند، یادآور شد: شیوع ویروس کرونا موجب کاهش اهدا خون شد در حالی که در مراکز انتقال خون خراسان‌جنوبی پروتکل‌های بهداشتی به صورت دقیق مراعات می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.