کد خبر: ۱۱۲۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
استاندار مرکزی:
استاندار مرکزی گفت: اتمام ۱۰۰ طرح نیمه تمام با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات استانی تا پایان امسال در دستور کار است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید علی آقازاده در همایش ائمه جمعه استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: اگر چه شیوع ویروس کرونا باعث تعطیلی نماز جمعه در استان مرکزی شد اما ائمه جمعه کنار مردم در مقابله با این ویروس تلاش کردند.

وی ادامه داد: استان مرکزی با تلاش مردم، راهنمایی‌های نماینده ولی فقیه در استان و کمک مسئولین یکی از استان‌های موفق در حوزه مقابله با بیماری کرونا بوده است.

استاندار مرکزی بیان کرد: این استان ۳۰ بهمن سال گذشته استان دوم کشور در شیوع ویروس کرونا بود اما رتبه استان اکنون با هماهنگی مردم، مسئولان و روحانیون استان از نظر کاهش تعداد مبتلایان به این ویروس بیست و دوم کشور است.

به گفته آقازاده استان مرکزی جز اولین استان‌هایی بود که در اولین نماز جمعه با یک سوم مکان‌های نماز جمعه از بیشترین پایگاه‌های نماز جمعه برخوردار بود.

استاندار مرکزی با اشاره به بیکاری افراد شاغل در استان بر اثر کرونا عنوان کرد: ۹ هزار و ۲۰۰ نفر از کارگران استان که بر اثر شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند، برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند که پرداخت حقوق آنان به طور جدی مورد پیگیری قرار گرفت.

آقازاده گفت: حقوق اسفندماه پارسال این افراد پرداخت شده و حقوق ۲ ماه نخست امسال نیز در اسرع وقت پرداخت می‌شود و برای خرداد ماه نیز مدارک گرفته شده است.

وی سهم استان را در طرح ملی مسکن ۲۲ هزار واحد دانست و گفت: با تأمین زمین مورد نیاز ساخت هشت هزار واحد در شهرهایی مانند اراک، خمین، مهاجران، امیرکبیر، ساوه و… تا پایان امسال آغاز می‌شود که این امر از افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن جلوگیری می‌کند.

استاندار مرکزی با اشاره ساخت هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد استان مرکزی بیان کرد: به منظور ساخت یک‌هزار واحد مسکونی برای ایتام تفاهم نامه‌ای با مشارکت استانداری و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان در سال ۹۷ منعقد شد که اکنون زمین مورد نیاز از سوی استانداری تأمین شده است.

آقازاده افزود: ۳۵۰ میلیارد ریال از ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار این طرح نیز تخصیص یافته است.

وی در خصوص تکمیل بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) اراک گفت: با پیگیری‌های انجام شده یک‌هزار میلیارد ریال از محل منابع ملی برای تکمیل این بیمارستان اختصاص پیدا کرده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: مبلغ ۴۳۰ میلیارد ریال نیز برای تجهیز این طرح از وزارت بهداشت و درمان جذب شده و بهره برداری از آن در خرداد ماه سال آینده پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد ۱۵ هزار شغل شناسنامه دار در استان طی سال گذشته گفت: امسال ۵۵ تا ۶۰ هزار شغل پایدار باید در استان مرکزی ایجاد شود تا فشار بیکاری در استان کاهش پیدا کند و در این راستا ایجاد ۲۰ هزار شغل پایدار در سال جاری هدفگذاری شده است.

آقازاده در خصوص تکمیل طرح‌های نیمه تمام اظهار کرد: ۳۰۰ طرح نیمه تمام در استان مرکزی وجود دارد که تکمیل ۱۰۰ طرح با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تا پایان امسال در دستور کار است.
برچسب ها: شهرفردا ، مرکزی ، استاندار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
آخرین اخبار