کد خبر: ۱۱۲۶۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
همه گیر شناس انستیتو پاستور ایران گفت: در پاییز و زمستان شرایط مساعدتری برای انتقال بیماری کرونا در مقایسه با بهار و تابستان فراهم می‌شود و خود را باید برای آن زمان آماده کنیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،احسان مصطفوی با حضور در تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: آن چیزی که در ارتباط با گسترش موارد بیماری و بستری اتفاق می‌افتد خیلی متاثر از رفتار‌های مردم است.

وی ادامه داد: اقشار مختلف مردم در ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ با همکاری خیلی خوب، دستورالعمل‌های بهداشتی را در سطح خیلی مناسبی رعایت کردند و این موضوع موجب شد سیر نزولی بیماری سرپایی اتفاق افتاده است.

مصطفوی افزود: افزایش بیماران سرپایی متاثر از افزایش تست‌های آزمایشگاهی در کشور است، اما در مورد بیماران سرپایی به نظر می‌رسد تا حدودی عادی انگاری کرونا میان مردم اتفاق افتاده است.

همه گیرشناس انستیتو پاستور ایران گفت: افزایش بیماران بستری متاثر از آن است که توصیه‌های بهداشتی جدی گرفته نشده است و به طور خاص در برخی از استان‌های کشور، جدی‌تر درگیر همه گیری هستیم و انتظار داریم مردم حساسیت‌های روز‌های نخست شیوع بیماری کرونا را همچنان رعایت کنند.

وی اضافه کرد: به تبع افزایش تعداد موارد بستری، انتظار داریم در هفته‌های آینده موارد فوت هم افزایش یابد.

مصطفوی گفت: در گذر زمان، بازگشایی‌هایی بیشتری اتفاق می‌افتد و این تصور ایجاد می‌شود که شرایط، عادی شده است اگر نتیجه این بازگشایی ها، افزایش فوتی‌ها باشد در مورد بازگشایی ها، تجدید نظر شود.

وی افزود: مهمترین موضوع که موجب افزایش موارد بیماری می‌شود رفتار‌های مردم است و به تغییر اقلیم و شرایط آب و هوایی ربطی ندارد.

همه گیرشناس انستیتو پاستور ایران گفت: هر قدر عادی انگاری در رفتار مردم اتفاق بیفتد، بستر شیوع بیشتر بیماری فراهم می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.