کد خبر: ۱۱۲۶۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
همه گیر شناس انستیتو پاستور ایران گفت: در پاییز و زمستان شرایط مساعدتری برای انتقال بیماری کرونا در مقایسه با بهار و تابستان فراهم می‌شود و خود را باید برای آن زمان آماده کنیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،احسان مصطفوی با حضور در تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: آن چیزی که در ارتباط با گسترش موارد بیماری و بستری اتفاق می‌افتد خیلی متاثر از رفتار‌های مردم است.

وی ادامه داد: اقشار مختلف مردم در ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ با همکاری خیلی خوب، دستورالعمل‌های بهداشتی را در سطح خیلی مناسبی رعایت کردند و این موضوع موجب شد سیر نزولی بیماری سرپایی اتفاق افتاده است.

مصطفوی افزود: افزایش بیماران سرپایی متاثر از افزایش تست‌های آزمایشگاهی در کشور است، اما در مورد بیماران سرپایی به نظر می‌رسد تا حدودی عادی انگاری کرونا میان مردم اتفاق افتاده است.

همه گیرشناس انستیتو پاستور ایران گفت: افزایش بیماران بستری متاثر از آن است که توصیه‌های بهداشتی جدی گرفته نشده است و به طور خاص در برخی از استان‌های کشور، جدی‌تر درگیر همه گیری هستیم و انتظار داریم مردم حساسیت‌های روز‌های نخست شیوع بیماری کرونا را همچنان رعایت کنند.

وی اضافه کرد: به تبع افزایش تعداد موارد بستری، انتظار داریم در هفته‌های آینده موارد فوت هم افزایش یابد.

مصطفوی گفت: در گذر زمان، بازگشایی‌هایی بیشتری اتفاق می‌افتد و این تصور ایجاد می‌شود که شرایط، عادی شده است اگر نتیجه این بازگشایی ها، افزایش فوتی‌ها باشد در مورد بازگشایی ها، تجدید نظر شود.

وی افزود: مهمترین موضوع که موجب افزایش موارد بیماری می‌شود رفتار‌های مردم است و به تغییر اقلیم و شرایط آب و هوایی ربطی ندارد.

همه گیرشناس انستیتو پاستور ایران گفت: هر قدر عادی انگاری در رفتار مردم اتفاق بیفتد، بستر شیوع بیشتر بیماری فراهم می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.