کد خبر: ۱۱۲۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
هاشمی نسبت به تخصیص ندادن بودجه به مدیریت شهر تهران برای مقابله با ویروس کرونا واکنش نشان داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات امروز شورای شهر تهران گفت: جلسه امروز شورای شهر پر نطق و تذکر بود و ما به دلیل افزایش تذکر‌ها و نطق ساعت جلسه را افزایش دادیم و در نهایت پس از اتمام تذکر‌ها تعیین ارزش معاملاتی در دستور کار قرار گرفت.

رئیس شورای شهر تهران افزود: ارزش‌های معاملاتی املاک در چند سال اخیر ۳ برابر شد، اما جرائم ماده ۱۰۰ ثابت بود و همین امر موجب نگرانی شهرداری تهران شد و شهرداری برای حل این مشکل لایحه تعیین ارزش معاملاتی املاک را به شورا فرستاد و موضوع بررسی شد.

هاشمی گفت: لایحه ارزش معاملاتی لایحه درآمدی نیست ما به ان در قالب بازدارندگی نگاه می‌کنیم.

او بیان کرد:تهران دارای طرح تفصیلی است و هر فردی بیش از طرح تفصیلی اقدام به ساخت و ساز کند موضوع به ماده ۱۰۰ ارجاع داده می‌شود و رای ماده ۱۰۰ یا بر پایه جریمه مالی است با بر پایه اعاده بنا که باید تاکید کنم که تخریب و اعاده بنا تا به امروز انجام نشده است.

رئیس شورای شهر تهران در واکنش به آتش سوزی‌های سریالی پایتخت گفت: آتش سوزی‌ها به شکل سراسری شده و در تمام کشور رخ می‌دهد و این حادثه مختص تهران نیست و من در این بازه زمانی با نهاد‌های مختلف مکاتبه کردم که آیا قصدی سوئی و خرابکاری در آتش سوزی‌ها وجود دارد یا خیر که جواب منفی بود.

هاشمی گفت: زباله‌هایی مانند شیشه و پلاستیک در بین علف‌ها موجب می‌شود حالت ذره بینی ایجاد شود و باعث بروز آتش سوزی شود.

او با اشاره به وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی با اجرای طرح ترافی بیان کرد:گزارش‌ها نشان می‌دهد که تراکم در ناوگان حمل و نقل عمومی در حال افزایش است و از سوی دیگر رییس جمهور اعلام کرد که کرونا با ما هست، پس اگر این گونه صحبت می‌شود باید ناوگان حمل و نقل عمومی نیز توسعه پیدا کند.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به بودجه ۷۵ هزار میلیارد تومان تصویب شده برای کرونا گفت: بودجه افزود: ما در حال حاضر کارخانه واگن سازی مترو داریم که فعالیت نمی‌کند و در کنار نیز می‌توانیم ۳ هزار دستکاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه کنیم که متاسفانه مغفول مانده است.

هاشمی گفت: روی صحبت من با آقای رئیس جمهور وزیر بهداشت است که می‌خواهم بگویم جهش تولید تنها تولید ماسک و ونتیلاتور نیست و باید نگاهی هم به تولید ناوگان حمل و نقل عمومی شود.

او بیان کرد: متاسفانه به نکته‌ای که باید اشاره کنم این است که بودجه تخصیص یافته است، اما آن را نمی‌دهند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

دبیرکل انجمن نسل سومی‌ها و جوانان انقلابی مسلمانکفت: برای بقای انقلاب و تداوم راه صدها هزار شهید معتقدیم حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت افراد برای نشان دادن شایستگی‌های خود، رقابت و مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است.
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.