کد خبر: ۱۱۲۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
رئیس سازمان دامپزشکی کشور طی ابلاغیه‌ای به ادارات کل دامپزشکی استانهای درگیر با آتش سوزی اخیر در جنگلهای زاگرس دستور ارائه خدمات بهداشتی درمانی به حیات وحش آسیب دیده را صادر کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی‌صفر ماکنعلی شامگاه ۱۴ خرداد ۹۹ طی ابلاغیه‌ای به ادارات کل دامپزشکی استانهای مواجه با وقوع آتش‌سوزی، دستور داد تا با تمامی امکانات و با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست و بخش خصوصی استان نسبت به ارائه خدمات بهداشتی درمانی به حیات وحش آسیب دیده اقدام کنند.

با توجه به گزارش تلفات و آسیب‌دیدگی حیات وحش مناطق درگیر آتش‌سوزی، از سوی سازمان دامپزشکی کشور، ادارات کل دامپزشکی استانهای درگیر آتش‌سوزی ماموریت یافته‌اند تا نسبت به بررسی و امدادرسانی جمعیت دامی و حیات وحش منطقه اقدام کنند که این روند با توجه به اطفای حریق در منطقه، با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.

لازم به ذکر است از روزهای پایانی هفته گذشته بخشی از جنگل‌ها و مراتع کشور در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر و خوزستان دچار حریق شده‌اند که از بین همه این‌ها، آتش در منطقه خائیز استان کهگیلویه و بویراحمد و کوهستان‌ بوشکان بوشهر شدت بیشتری داشته و به تبع آن خسارت‌های بیشتری هم دامن جنگل‌های این مناطق را گرفته که صحنه‌های دلخراش آسیب به حیات وحش این مناطق در شبکه‌های اجتماعی، گویای اتفاق‌هایی ناخوشایندی برای اکوسیستم زیبای این مناطق کشور است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.