کد خبر: ۱۱۲۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از بهبودی قطعی ۵۳۸ مورد مبتلا به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: ۱۳۴ نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید کشمیری در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر تا روز سه‌شنبه ۱۳ خردادماه ۱۲۶۰ نفر شامل ۷۵۱ مرد و ۵۰۹ زن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: از ۱۳۴ مورد مثبت جدید ۶۷ مورد در بوشهر، ۲ مورد در دیلم، ۱۰ مورد در گناوه، ۱۱ مورد در دشتستان، ۱۵ مورد در تنگستان، ۲ مورد در دشتی، ۸ مورد در دیر، ۹ مورد در کنگان، ۶ مورد در عسلویه و ۴ مورد در جم شناسایی‌شده‌اند.

کشمیری افزود: ۶۷ مورد جدید شهرستان بوشهر، ۴۴ آقا و ۲۳ خانم هستند که از این تعداد یک آقای ۶۴ ساله و یک خانم ۳۸ در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند و بقیه موارد به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

وی تصریح کرد: دو مورد جدید دیلم، دو آقای ۵۲ و ۳۸ ساله ساکن اهواز هستند که به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده‌اند.

کشمیری بیان کرد: ۱۰ مورد جدید شهرستان گناوه، ۵ آقا و ۵ خانم هستند که یک مورد از بیمارستان ترخیص شده و ۲ آقا در بیمارستان بستری بوده و مابقی به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: ۱۱ مورد جدید شهرستان دشتستان، ۶ آقا و ۵ خانم هستند که ۳ نفر از آن‌ها فوت‌شده و مابقی به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت خانگی هستند.

دکتر کشمیری افزود: ۱۵ مورد جدید شهرستان تنگستان، همگی سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند که در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

وی اظهار داشت: دو مورد جدید شهرستان دشتی نیز در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت هستند.

دکتر کشمیری اضافه کرد: موارد جدید شهرستان دیر، ۲ خانم و ۶ آقا هستند که همگی به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده و در منزل تحت مراقبت هستند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا افزود: ۹ مورد جدید کنگان، ۳ خانم و ۶ آقا هستند که یکی از آن‌ها از بیمارستان ترخیص شده و ۸ مورد دیگر به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده‌اند.

وی با بیان اینکه از ۶ مورد جدید شهرستان عسلویه، یک مورد بستری است گفت: ۴ مورد جدید شهرستان جم نیز یک خانم و ۳ آقا هستند که به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت هستند.

وی تصریح کرد: موارد جدید فوت‌شده در دشتستان، یک آقای ۷۵ ساله و دو خانم ۶۲ و ۸۷ ساله بودند که هر سه به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده بودند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های استان (۱۲۶۰ نفر) تاکنون ۵۳۸ نفر از آنان بهبودیافته، ۶۲ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و ۲۳ نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بر اساس آمارها از یک ماه گذشته تاکنون روند شیوع ویروس و ابتلاء به بیماری کرونا در این استان صعودی و در حال افزایش است.

کشمیری افزود: در ماه گذشته شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر کمتر از ۵۰۰ نفر بود اما امروز این آمار به هزار و ۱۲۶ نفر رسیده است که از این شمار تاکنون ۱۴ نفر فوت‌شده‌اند.

وی بیان کرد: با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان بوشهر شمار بیماران بستری نیز در بیمارستان‌ها افزایش می‌یابد و این امر در افزایش شمار فوتی‌ها نیز بی‌تأثیر نخواهد بود.

کشمیری ادامه داد: با توجه به افزایش بستری‌ها و فوتی‌های استان‌های هم‌جوار ازجمله هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خوزستان به نظر می‌رسد شاید مسائل اقلیمی، ازدحام مردم در اتاق‌ها به خاطر گرمی هوا و استفاده از سردکننده‌ها در شیوع ویروس کرونا بی‌تأثیر نباشد به همین دلیل توصیه می‌شود افراد پنجره‌ها را باز نگه‌دارند و فضا به‌طور کامل بسته نباشد.

وی گفت: توجه نکردن به مسائل بهداشتی، افزایش مسافرت‌ها، برگزاری مراسم جشن و عزاداری و دور همی‌ها در خانه باغ‌ها ازجمله دلایل افزایش شیوع بیماری کرونا در استان بوشهر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: مردم توجه داشته باشند که افزایش بیماری در قالب خانواده، برگزاری مجالس و دور همی‌ها اتفاق می‌افتد پس از حضور در هر اجتماعی باید پرهیز کرد.

کشمیری تأکید کرد: افراد مبتلا سعی کنند برای دریافت خدمات در اجتماع‌ها و مراکزی ازجمله دندان‌پزشکی و سایر موارد دیگر حضور نیابند.

وی یادآور شد: ما هیچ قوه قهریه‌ای نداریم که بخواهیم همه کسانی که بیمار نیستند و تنها ناقل هستند را محصور کنیم اما در این شرایط روی سواد سلامت، سواد رسانه و فرهنگ عمومی مردم استان حساب بازکرده‌ایم و انتظار می‌رود به توصیه‌ها توجه شود.

کشمیری گفت: با توجه به برخی بی‌توجهی‌ها در زمینه رعایت موارد بهداشتی انتظار می‌رود با کسانی که قوانین را زیر پا می‌گذارند با شدت عمل بیشتری برخورد شود زیرا حضور فرد کرونا مثبت در یک جمع باعث انتشار بیماری می‌شود.

وی یادآور شد: در زمان حاضر ۱۷ مرکز بیماریابی در استان بوشهر راه‌اندازی و این مراکز روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نمونه می‌گیرند، همچنین آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در برازجان راه‌اندازی و مرکز بوشهر نیز تقویت‌شده و آزمایشگاه عسلویه در آستانه افتتاح است.

کشمیری ادامه داد: بر اساس نظر کارشناسان استفاده از ماسک حتی اگر یکپارچه ساده باشد مؤثر و ضروری است و از انتقال ویروس جلوگیری می‌کند.

وی تأکید کرد: با توجه به وجود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار بیمار دیابتی، قلبی و عروقی، سرطانی که شیمی‌درمانی می‌شوند و افرادی که از کورتن استفاده می‌کنند باید تمام موارد پیشگیری از سوی افراد موردتوجه قرار گیرد زیرا نگرانی در مورد این افراد بیشتر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد: با توجه به روند افزایش بیماری در استان و نبود امکان تعطیلی اجتماع‌ها انتظار می‌رود به هر شکلی از ازدحام و تشکیل هرگونه تجمعی جلوگیری شود.

وی تأکید کرد: افزایش موارد مثبت به تدریج منجر به افزایش موارد بستری و ادامه این روند منجر به افزایش مرگ می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: در زمان حاضر در پیک بیماری قرار داریم و باید کاری کرد که این افزایش در یک نقطه بشکند و بیش از این بیماری در استان گسترش نیابد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.