کد خبر: ۱۱۲۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست گفت: بیش از ۸۲۰۰ گونه گیاهی و ۱۳۰۰ گونه جانوری در کشور ایران شناسایی شده است، اما ما در جنگل و آب کشور فقیری محسوب می شویم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،کیومرث کلانتری، معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست در جلسه ای که به منظور همکاری بین معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان و دانشگاه ها ،پژوهشگاه ها وپژوهشکده های  علم و فناوری به صورت ویدیو کنفرانس در محل سالن جلسات معاونت  پژوهشی وزارت علوم و تحقیقات به منظور اجرای برنامه ها  پایش معاونت محیط طبیعی و تنوعی زیستی برگزار شد، ضمن اعلام وضعیت محیط زیست طبیعی کشور گفت: ۱۸،۵ میلیون هکتار از مساحت کل کشور در قالب ۲۹۵ منطقه  تحت مدیریت سازمان محیط زیست قرار دارد.

وی اولویت های پژوهشی سازمان در حوزه محیط طبیعی  را اعلام کرد و بر همکاری مشترک سازمان و دانشگاه ها تاکید داشت.

کلانتری اضافه کرد: از اهم اهداف سازمان حفاظت محیط زیست اجرای اصل ۵۰ قانون اساسی ، ممانعت  از آلودگی محیط زیست و حفظ تنوع زیستی است، معاونت محیط طبیعی نیز با هدف حفظ زیستگاه ، گونه و ژن اقدام به تهیه برنامه پایش کرده است.

وی  با اشاره به اینکه کشور ایران از تنوع و غنای گونه ای و اکوسیستم های منحصر به فردی برخوردار است افزود: بیش از ۸۲۰۰ گونه گیاهی و ۱۳۰۰ گونه جانوری در کشور ایران شناسایی شده است ، اما ما در جنگل و آب کشور فقیری محسوب می شویم لذا ضرورت برنامه ریزی در خصوص حفاظت از این موهبت های الهی به منظور توسعه پایدار و حفظ این گنجینه های طبیعی برای نسل های آینده الزامی است.

در این نشست مدیران دفاتر تخصصی معاونت طبیعی نیز به صورت مجزا گزارشی از وظایف ،چالش و برنامه های پایش حوزه تخصصی خود ارائه کردند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.