کد خبر: ۱۱۲۲۸۷
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
شهردار کرمانشاه:
شهردار کرمانشاه با تاکید به برخورد قاطع با ساخت و ساز غیرمجاز در شهر گفت: اجراییات در عملیات تخریب در شهرک فدک بی‌تدبیری کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید طلوعی در برنامه صدای شهر اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۸۷۶ مورد برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز در کارنامه اداره اجراییات است که نسبت به سال‌های گذشته حدود ۴۰۰ درصد افزایش داشته است و این آمار نشان از عملکرد خوب اداره اجراییات در برخورد با زمین‌خواران و سودجویان است.

وی افزود: ساخت و ساز غیرمجاز به غیر از وارد کردن خسارت به سیما و منظر شهری از نظر ایمنی برای خود شهروندان خسارت بار است.

شهردار کرمانشاه با اشاره به اتفاق ناگوار فوت خانم پناهی در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز شهرک فدک افزود: همه از این مسئله ناراحت و متأثر شدیم که از طرف مجموعه شهرداری از همه مردمی که این اتفاق باعث رنجش خاطرشان شد و همچنین خانواده پناهی عذرخواهی می‌کنم.

وی اظهار کرد: پرسنل اداره اجراییات در این عملیات تخریب بی‌تدبیری کردند و می‌توانستند به شکل بهتری این مسئله را به انجام برساند.

طلوعی با اشاره به لزوم اخذ مجوز برای هرگونه ساخت و ساز در حریم شهر از شهرداری افزود: زمین ۹۶۰ مترمربعی که خانواده مرحوم پناهی مدعی مالکیت آن هستند به دلیل قرار گرفتن در حریم رودخانه فصلی، حریم برق فشارقوی و داشتن کاربری فضای سبز قابلیت اعطای پروانه ساخت و ساز ندارد که در این موارد شهرداری بعد از احراز مالکیت به مالکان ماعوض و یا بعد کارشناسی برابر قیمت روز، زمین را از آنها خریداری می‌کند.

وی ادامه داد: در کارشناسی‌های اولیه قیمت این زمین با متراژ اعلام شده از سوی وارثان خانم پناهی، در حدود دو میلیارد تومان اعلام شده و مرحومه پناهی به صورت غیرمجاز در حدود ۴۰ متر آن ساخت و ساز غیرمجاز انجام داده بود که احتمال این ساخت و ساز توسط این خانم به دلیل مشکلات فراوان تقریباً غیرممکن است و منتظر اعلام نظر مجموعه قضائی و دستگاه‌های نظارتی خواهیم ماند.

شهردار کرمانشاه افزود: در زمینه تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز قاطع هستیم و قطعاً همین برخورد قاطع با حاشیه‌نشینان در محله‌های بالانشین نیز اجرا خواهد شد.

طلوعی از سو استفاده برخی زمین‌خواران در پس این اتفاق پیش آمده افزود: سودجویان و زمین‌خواران با احساسی شدن فضا فرصت را غنیمت شمرده و نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز اقدام کرده اند که به زودی با همراهی استاندار، دادستان و سایر دستگاه‌های مرتبط در اقدامی جهادی به سراغ همه آنها رفته و قانون را در حق آنها اجرا می‌کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.