کد خبر: ۱۱۲۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد
اعضای شورای اسلامی شهر تهران نکاتی را در خصوص وضعیت منطقه 13 بیان کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اعضای شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع گزارش شورایاران منطقه 13 به بیان نکته نظرات خود پرداختند به گونه‌ای که مجید فراهانی با اشاره به 5 برابر شدن بودجه شهرداری منطقه 13 گفت: در راستای عدالت منطقه‌ای و توجه به مناطق محروم طی سه سال اخیر بودجه منطقه 13،  5 برابر شده است.

وی با بیان این که کمبود فضای سبز و بافت فرسوده در منطقه 13 بیداد می‌کند، تصریح کرد: 8 درصد واحدهای این منطقه فرسوده هستند و این در حالی است که دستورات نوسازی باید باجدیت بیشتری پیگیری شود.

فراهانی با اشاره به ناتمام ماندن پروژه‌های افزایش تاب آوری در منطقه 13 گفت: احداث سوله‌های مدیریت بحران، ساخت و تجهیز محل اسکان موقت در پارک سرخه حصار و غیره هنوز نهایی نشده است و این در حالی است که باید فکری به حال این مسائل کنیم.

وی با اشاره به حضور پادگان‌های نیروی هوایی در سطح منطقه 13 اظهار کرد: باید اقدامی که برای پادگان 06 انجام شد برای پادگان‌های نیروی هوایی نیز انجام شود تا بتوانیم نسبت به افزایش سرانه فضای سبز در منطقه 13 اقدام کنیم.

تبدیل سرخه حصار به قطب گردشگری

در ادامه حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی نیز با بیان این که پارک سرخه حصار تنها مرکز فرهنگی منطقه 13 است، افزود: با این که سرخه حصار می‌تواند تبدیل به قطب گردشگری شود؛ اما این موضوع با جدیت پیگیری نمی‌شود و اهتمام لازم را ندارند و لازم است شهرداری تلاش خود را بیشتر کند تا بخش زیادی از مشکلات مردم با تبدیل شدن پارک سرخه حصار به قطب گردشگری رفع شود.

نامه به حناچی برای مشارکت جدی شورایاران

در ادامه احمد مسجد جامعی عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران نیز با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی همواره تاکید می‌کردند که کار مردم را به خودشان واگذار کنید که این تفکر مبنای شکل گیری شورای شهر شد.

وی با بیان این که در ساختار اولیه شورای شهر تهران قرار بود که شورای محله و منطقه نیز شکل گرفته شود اما به دلیل رفت و آمدهای انجام شده با شورای نگهبان ساختار عوض شد، افزود: بعد از یک مدتی از آن جایی که جایگاه مردم در منطقه و محله دیده نمی‌شد شورایاران شکل گرفت اما جای سوال است که جایگاه شورایاران در تصمیم گیری‌های محلی کجاست؟

مسجد جامعی با اشاره به مصوبات شورای پنجم در راستای افزایش تعامل و همکاری با شورایاران گفت: قرار بود تعامل و همکاری مدیریت شهری با شورایاران مشخص شود که حتی قرار بود یک سندی تدوین شود که نیمه کار ماند.

وی خطاب به هاشمی گفت: شما به آقای حناچی نامه نوشتید که حضور و مشارکت شورایاران جدی تلقی شود و لازم است که با حضور شورایاران پروژه‌های محلات را تدوین کنیم اما آن هم بلاتکلیف مانده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.