کد خبر: ۱۱۲۲۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: خودروهایی که با سرعت بالا در راه‌های برون شهری استان تردد کنند به مدت ۱۰ روز توقیف می شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ محمد حیدری اظهار داشت: با توجه به اینکه ارتکاب سرعت‌های غیرمجاز و خطرناک از علل اصلی وقوع حوادث رانندگی است، خودروهای با سرعت بالا در راه‌های برون شهری به مدت ۱۰ روز توقیف خواهند شد.

وی افزود: این تصمیم با هماهنگی دادستان کرمانشاه و به منظور دفاع از حقوق عامه در برابر کسانی که ایمنی تردد در راه‌ها را برای خود و دیگران مختل می‌کنند گرفته شده است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه ادامه داد: رانندگان متخلف علاوه بر توقیف ۱۰ روزه خودروی آنها، مشمول جریمه ۲ میلیون و ۴۰ هزار ریالی و اعمال نمره منفی خواهند شد.

سرهنگ حیدری تصریح کرد: سرعت خودروها در راه‌های برون شهری استان توسط دوربین‌های ثابت نصب شده و یا سیاری که در اختیار تیم‌های کنترل سرعت نیروهای پلیس راه قرار دارد، ثبت می‌شود.

سرهنگ حیدری ادامه داد: در صورتی که سرعت لحظه‌ای خطرناک و میانگین سرعت وسیله نقلیه ای توسط دوربین‌های ثابت رصد شود، آن وسیله ابتدا توقیف سیستمی شده و پس از آن در اولین فرصت که توسط پلیس متوقف شود حکم توقیف به صورت فیزیکی به مدت ۱۰ روز به اجرا در خواهد آمد.

وی گفت: به آن دسته از رانندگانی که به سرعت و بی احتیاطی عادت دارند و تصور می‌کنند می‌توانند قانون را دور بزنند هشدار داده می‌شود که رفتار و فرهنگ رانندگی خود را تغییر دهند.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه تصریح کرد: این طرح فعلاً تا پایان خرداد امسال ادامه خواهد داشت و در صورت لزوم در فصل تابستان و فصول بعدی نیز تدوام خواهد یافت.

رئیس پلیس راه کرمانشاه ادامه داد: ترخیص وسایل نقلیه ای که به این علت توقیف شوند منوط به پرداخت دیون دولتی و گذراندن دوره بازآموزی خواهد بود.

وی یادآور شد: سرعت غیر مجاز و نامطمئن در راه‌های برون شهری استان کرمانشاه سالانه حدود ۱۲۰ نفر را به کام مرگ می‌کشاند بنابراین بهتر است برای حفظ جان خود و دیگر شهروندان از رفتارهای پرخطر مانند رانندگی با سرعت غیرمجاز خودداری کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.