کد خبر: ۱۱۲۲۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
دادستان قم خبر داد
دادستان عمومی و انقلاب قم گفت: سارقین مسلح طلافروشی در قم که رعب و وحشت ایجاد کرده بودند با اقدامات فنی و اطلاعاتی در خارج استان شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حجت الاسلام حسن غریب در گفت‌وگو با خبرنگاران به وقوع سرقت مسلحانه ای که چندی پیش از یک طلا فروشی در ۲۰ متری شهید بهشتی قم اشاره و اظهار کرد: این پرونده برحسب دستور ویژه رئیس کل دادگستری استان قم مبنی بر رسیدگی سریع به صورت ویژه در دستور کار دادستانی و کاراگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به استفاده از سلاح جنگی کلاشینکف در این سرقت و اقدام سارقین مسلح به تیراندازی هوایی و ایجاد رعب وحشت در بین مردم و همچنین سرقت سلاح کلت کمری احدی از ضابطین با تهدید مسلحانه، متهمین به اتهام محاربه و افساد فی الارض و سرقت مسلحانه تحت تعقیب قرار گرفتند.

دادستان عمومی و انقلاب قم اضافه کرد: پیرو صدور دستورات قضائی و پیگیری و رصد شبانه روزی مأمورین شجاع و مقتدر پلیس آگاهی قم، ردپای سارقین با اقدامات فنی و اطلاعاتی در بخش نوبران شهرستان ساوه استان مرکزی شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: با صدور نیابت قضائی و ضمن هماهنگی با مراجع قضائی استان مذکور و اعزام کارآگاهان پلیس آگاهی قم، طی عملیاتی غافلگیرانه، تعداد ۶ نفر از متهمین پرونده مذکور دستگیر و اسلحه کلاشینکف استفاده شده در سرقت به همراه کلت کمری سرقت شده و یک قبضه کلت کمری دیگر به همراه تعدادی فشنگ جنگی کشف و ضبط شد.

حجت الاسلام غریب با بیان اینکه سارقین ضمن اقرار به سرقت مسلحانه مذکور و اعتراف به ربودن مقداری طلا از طلافروشی مذکور به سرقت‌های دیگری مانند سرقت آبان ماه سال گذشته در خیابان ۱۴ متری امام حسین (ع) قم و همچنین دو فقره سرقت مسلحانه از بانک‌های صادرات شهرستان ساوه نیز اقرار کردند که با دستور قضائی بازسازی صحنه جرم نیز صورت گرفت.

وی با تأکید بر اینکه دادستانی قم برخورد قاطع با اراذل و اوباش و سارقین مسلّح و اشرار را در دستور کار خود دارد، گفت: دادسرای عمومی و انقلاب قم با قاطعیت رسیدگی به این پرونده را در اسرع وقت و کوتاه‌ترین زمان در شعبه ویژه بازپرسی در دستور کار دارد و این سارقان مسلح به سزای اعمال خود خواهند رسید.
برچسب ها: شهرفردا ، قم ، دادستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.