کد خبر: ۱۱۲۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دمای هوای شهرستان «راسک» به عنوان رکورددار گرم‌ترین روزهای فروردین و اردیبهشت کشور بیش از پنج درجه سلسیوس کاهش یافت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اله‌بخش ریگی اظهار داشت: «راسک» با دماهای ۴۴.۷ و ۴۹.۴ درجه سلسیوس رکورددار بالاترین دماهایی است که طی ۶۰ سال اخیر در فروردین و اردیبهشت ماه کشور در ایستگاه‌های هواشناسی ثبت شده است.

رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: بر خلاف این شرایط امسال بیشینه دمای مطلق این شهر در فروردین و اردیبهشت ماه به ترتیب به ۳۹.۲ و ۴۳.۸ درجه سلسیوس رسید که بیش از پنج درجه خنک‌تر از گذشته است.

وی ادامه داد: این موضوع در حالی است که فروردین سال گذشته حداقل شش روز دمای هوا در این شهر به ۴۰ درجه و بیشتر از آن رسید، اما امسال حتی یک روز هم دمای این ماه به ۴۰ درجه سلسیوس نرسیده است.

ریگی گفت: با وجود این شرایط راسک در فروردین و اردیبهشت ماه حداقل ۱۰ روز گرم‌ترین شهر کشور بوده است.

وی با بیان اینکه فروردین امسال دمای هوای استان‌های کشور بین ۱ تا سه درجه خنک‌تر از نرمال بوده است، بیان کرد: بر اساس خروجی مدل‌های بلند مدت هواشناسی انتظار می‌رود میانگین دمای استان سیستان و بلوچستان در سه ماه آتی حدود نیم درجه گرم‌تر از نرمال باشد.

رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: به طور میانگین دمای هوای سیستان و بلوچستان در تابستان‌ها حوالی ۳۰ درجه سلسیوس است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.