کد خبر: ۱۱۲۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از انجام ۱۴۴ کیلومتر روکش آسفالت در محورهای ارتباطی شریانی استان در سالجاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ارسلان شکری در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه هم اکنون ۱۴۴ کیلومتر روکش در محورهای ارتباطی استان در دست اجراست عنوان کرد: قرارداد ۲۶۰ کیلومتر راه ارتباطی نیز منعقد شده و با تعیین پیمانکار وارد فاز اجرایی می‌شود.

وی افزود: قرارداد روکش آسفالت در محورهای شریانی و غیر شریانی با اعتباری معادل ۱۷۴ میلیارد تومان اجرا می‌شود و برنامه ریزی برای روکش آسفالت ۲۴۵ کیلومتر محور شریانی و ۱۴۹ کیلومتر محور غیر شریانی دیگر مجموعاً با مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان انجام می‌گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی اضافه کرد: در اجرای عملیات روکش آسفالت سهم شهرستان ارومیه ۲۲ کیلومتر از راه‌های شریانی و ۹۳ کیلومتر از راه‌های غیر شریانی، سهم شهرستان خوی ۳۰ کیلومتر در راه‌های شریانی و بالغ بر ۱۵ کیلومتر در راه‌های غیر شریانی، سهم شهرستان تکاب بالغ بر ۳۰ کیلومتر در راه‌های شریانی و ۳۴ کیلومتر در راه‌های غیر شریانی است که هم اکنون اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اولویت استان در زمینه توسعه راه‌ها طی سال جاری ادامه داد: ۵۰۰ کیلومتر طرح توسعه انواع راه‌ها به صورت مشارکتی یا مجزا با اداره کل راه و شهرسازی استان در جریان است و ۳۳۰ کیلومتر عملیات روکش آسفالت در سال گذشته در استان انجام گرفت.

شکری از کاهش ۹۹ درصدی تردد مسافر از پایانه‌های مرزی آذربایجان غربی طی دو ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهارکرد: تمام پروتکل‌های بهداشتی از طرف کشور جمهوری اسلامی ایران مانند نصب گیت های ضدعفونی ورودی و خروجی در پایانه‌های مرزی استان انجام و موارد بهداشتی رعایت می‌شود و تا اطلاع ثانوی تردد در پایانه‌های مرزی استان به صورت کاملاً محدود انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشترین تردد مسافر در دو ماه اول سال جاری مربوط به ورود ۴۸۶۰ مسافر ایرانی از پایانه مرزی بازرگان بوده است گفت: در صورت تصمیم مقامات عالی رتبه دو کشور ایران و ترکیه برای بازگشایی کامل و تردد در پایانه‌های مرزی, اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی آمادگی لازم دارد تا با همکاری نهادهای بهداشتی و درمانی استان نسبت به تردد مسافرین و کامیون‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.
آخرین اخبار