کد خبر: ۱۱۲۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد خبر داد
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد از پایش درختان با استفاده از فناوری های نوین الکترونیکی در آینده ای نزدیک خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمدرضا سلامی با بیان این که پلاک کوبی الکترونیکی درختان بستری مناسب برای شناسایی و مدیریت درختان است گفت: پلاک کوبی الکترونیکی درختان در سراسر دنیا به صورت مکانیزه و مدرن، با هدف جمع‌آوری و حفظ اطلاعات درختان، بررسی وضعیت فعلی آن ها و همچنین برنامه‌ریزی کلان برای آینده آن ها انجام می شود.
وی افزایش دقت و سرعت در کار، کوتاه شدن فرآیندهای کاری و صرفه جویی در منابع و هزینه ها را از مزایای روش الکترونیکی پلاک کوبی درختان در مشهد برشمرد و افزود: پلاک های الکترونیکی با روشی نوین و هم چنین با بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان و شتاب دهنده در حال پیگیری است و به زودی در دستور کار سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد با اشاره به این که پلاک های الکترونیکی در مقابل فشارها مقاوم و آسیب کمتری به درخت می رساند، خاطرنشان کرد: این پلاک ها در شرایط سرمای ۳۰ تا ۶۵ درجه زیر صفر یا در گرمای شدید هم از بین نمی رود و می تواند اطلاعات را ارائه کند.
سلامی خاطرنشان کرد: سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد در مهر ماه 1386 برای نخستین بار عملیات میدانی فهرست برداری و ثبت مشخصات درختان سطح شهر را برای حفاظت از آنان برای نسل های آینده آغاز نمود.
وی اضافه کرد: روش سنتی که پیش از این در راستای شناسایی و ساماندهی درختان سطح شهر مشهد مورد استفاده قرار گرفته است با وجود نشانه گذاری یک میلیون و 500 اصله درخت، دارای مشکلات زیادی چون نیاز به نیروی انسانی و زمان بیشتر، احتمال خطای انسانی و امکان از بین رفتن پلاک ها با عوامل محیطی بود.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد تصریح کرد: درختان به عنوان عنصر حیات بخش طبیعت هستند بنابراین خواستار توجه هر چه بیشتر مسوولان جهت تامین منابع مالی در تسریع طرح پلاک گذاری الکترونیکی درختان در کلان شهر مشهد هستیم.
سلامی گفت: یکی از وظایف شهرداری مشهد نگهداری فضای سبز بوده که در راستای نظارت دقیق بر فعالیت های پیمانکاران اطلاعات کامل فضای سبز و از جمله درختان سطح شهر در سامانه جامع فضای سبز موجود بوده و مرتباً به روز رسانی می شوند همچنین در راستای حفاظت درختان قدیمی، پروژه ساماندهی درختان در معابر اصلی و فرعی در حال انجام است.

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.