کد خبر: ۱۱۲۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی:
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از دستگیری باند کلاهبرداری میلیاردی توسط پلیس فتا در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سردار مسعود خرم نیا در این خصوص اظهارکرد: کارشناسان پلیس فتا استان در راستای برخورد با عوامل ناامن کننده فضای مجازی با حضور نامحسوس در لایه‌های مختلف این فضا و انجام اقدامات ویژه فنی و اطلاعاتی سایبری موفق به شناسایی یک باند کلاهبردار در فضای مجازی در سطح استان شدند.

وی ادامه داد: این باند حرفه‌ای با تشکیل یک تیم هفت نفره اقدام به درج ۴۷۵ مورد آگهی‌های صوری فروش لوازم و قطعات خودرو با قیمت‌های فریبنده در نرم افزارهای فروش اجناس دست دوم کرده و پس از اخذ وجه با خاموش نمودن سیم کارت و حذف آگهی مجدد به کار خود ادامه می‌دادند.

سردار خرم نیا اضافه کرد: در این رابطه با توجه به اهمیت پرونده موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت و کارشناسان این پلیس با بررسی‌های فنی و اطلاعاتی موفق به دستگیری اعضای این باند شدند.

وی گفت: در این عملیات پلیس موفق به کشف ۱۱ دستگاه گوشی تلفن، یک دستگاه لپ تاپ، ۲۳ عدد کارت بانکی به اسامی مختلف، تعداد ۵۱ عدد سیم کارت اپراتورهای مخابراتی و ۹۵ برگ رسیدهای جعلی ارسال کالا شدند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی افزود: از متهمین یک میلیارد ریال وجه نقد کشف و مشخص شد از تعداد ۴۰۰ نفر به میزان ۴ میلیارد ریال در سطح کشور کلاهبرداری صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در این رابطه هفت کلاهبردار دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی، تحویل مراجع قضائی شدند از شهروندان که در این خصوص متضرر شده‌اند خواست جهت پیگیری موضوع با در دست داشتن مدارک مربوطه به پلیس فتا استان مراجعه کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.