کد خبر: ۱۱۲۱۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به وضعیت نامناسب شیوع کرونا در این استان، گفت: متاسفانه تجمعات و به خصوص مراسم‌های ختم به صورت عادی برگزار می‌شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی فرهادی در جلسه هماهنگی مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام (ره) در سخنانی با تاکید بر اینکه وضعیت لرستان به لحاظ بیماری کرونا، وضعیت مناسبی نیست، اظهار داشت: وضعیت لرستان قرمز نیست اما امیدواریم که به مرز قرمز نرسیم چرا که اکثر شهرهای ما وضعیت مناسبی ندارند.

وی با بیان اینکه روزانه ۲۰ درصد نمونه‌های کرونا در لرستان مثبت می‌شود، عنوان کرد: در اردیبهشت ماه این سیر متأسفانه بالا رفته است و دلیل اصلی این امر نیز عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه مردم از ماسک و دستکش استفاده نمی‌کنند، تجمعات و به خصوص مراسم‌های ختم به صورت عادی برگزار می‌شوند، تصریح کرد: از طرف دیگر، لرستان هم مرز با خوزستان و کرمانشاه بوده که درصد شیوع کرونا در آنها بالا است.

فرهادی با تاکید بر اینکه تنها امیدواری ما این است که خوشبختانه وضعیت بستری در لرستان کم است، تصریح کرد: عمده بیماران به صورت سرپایی هستند، اما اگر روند شیوع بالا برود بستری‌ها هم بیشتر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هرچند مرگ و میر ما کم است اما بازهم این میزان فوتی نسبت به جمعیت لرستان مطلوب نیست، افزود: در این راستا به اعتقاد ما برگزاری مراسم‌ها در استان را جایز نمی‌دانیم.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت شهرهای پلدختر و چگنی در استان سفید است، بیان داشت: اما مرکز استان و سایر شهرستان‌ها وضعیت قرمز دارند.

فرهادی با بیان اینکه آمار بستری در خرداد ماه حدود ۳۰۰ نفر است، گفت: منتها ما دو نوع بستری مشکوک و مثبت را داریم، تعداد بستری‌های مثبت در استان کم شده است اما ۳۰ بستری مثبت برای استان مطلوب نیست، تعداد بستری کم نشده بلکه تعداد بستری‌های بدخیم کم شده است.

وی، بیان داشت: بر اساس آخرین آمار، تا امروز چهار هزار و ۲۷۲ مورد نمونه مثبت کرونا در لرستان داشته‌ایم که از این تعداد ۳۰ نفر بستری مثبت هستند و وضعیت مناسبی ندارند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.