کد خبر: ۱۱۲۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
رییس سازمان‌ فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد گفت: ستاد آموزش شهروندی این سازمان اقدامات خود در حوزه تشویق و آموزش شهروندان برای تحرک و ورزش بیشتر را آغاز کرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عباس ملازینلی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طبق آمارهای در دسترس شهروندان، یزدی‌ها جزو کم تحرک‌ترین‌ها در کشور هستند، اظهار کرد: به همین دلیل ستاد آموزش شهروندی شهرداری یزد که در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری مستقر است فعالیت‌های خود را در این زمینه آغاز کرده تا سهم بسزایی در آموزش و در نهایت بهبود این آمار ایفا کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آموزش مؤثر به شهروندان امری سخت و نیازمند بهره گیری از متخصصان حوزه‌های علوم انسانی و اجتماعی است، افزود: با بررسی‌های انجام شده در نظر داریم مبحث مضرات کم تحرکی و لزوم تحرک بیشتر را با استفاده از کاریکاتور و پویانمایی به شهروندان آموزش دهیم.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد تبلیغات محیطی جذاب در سطح شهر را یکی دیگر از ابزارهای آموزشی این موضوع دانست و افزود: با تشکیل جلسات بارش فکری متعدد با حضور افراد صاحب نظر به جملات تأثیرگذار رسیده‌ایم که با تلفیق این جملات به کاریکاتورهای جذاب بزودی تبلیغات شهری در این خصوص آغاز می‌شود.

وی تاکید کرد: شهرداری یزد تلاش می‌کند رسالت‌های آموزشی خود را در شهر ایفا کند اما آنچه مشخص است اینکه سایر نهادهای مرتبط در این حوزه نیز باید نقش خود را در زمینه آموزش مردم اجرا کنند.

ملازینلی با بیان اینکه شهر یزد باید از همه جهات دارای شایستگی‌های شهری در سطح شهری ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو باشد، گفت: توجه به همه ابعاد و شاخص‌های شهرنشینی یکی از وظایف شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری است و تلاش شده تا در این مسیر با حساسیت بیشتری قدم برداشته شود.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.
آخرین اخبار