کد خبر: ۱۱۲۱۱۰
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
مدیر موزه و مرکز اسناد تاریخی شهرداری اراک خبرداد
مدیر موزه و مرکز اسناد تاریخی شهرداری اراک گفت: روند احیا و مرمت خانه تاریخی محسنی اراکی آغاز شده است و طی هشت ماه آینده به عنوان موزه اسناد تاریخی شهرداری مورد بهره برداری و آماده بازدید عموم شهروندان قرار خواهد گرفت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ابوالفضل فرجی در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه مرکز اسناد تاریخی شهرداری اراک از سال ۱۳۸۲ با مصوبه شورای دوم شهر آغاز به کار کرده است، اظهار کرد: تا کنون بیش از دو میلیون نسخه اسناد تاریخی شهرداری مشتمل بر مکاتبات و نامه‌های اداری جمع آوری و نگهداشت شده است که تاریخ تنظیم قدیمی‌ترین سند یافته شده در این مرکز متعلق به سال ۱۳۰۲ هجری شمسی است.

وی افزود: این مجموعه، گنجینه‌ای گرانبها از اسناد تاریخی از چگونگی تأسیس اداره بلدیه (شهرداری) تا شهرسازی و مدیریت کلان شهر اراک در دوره‌های گوناگون را شامل می‌شود و طی این سال‌ها با دسته بندی و بایگانی موضوعی و علمی اسناد، به خزانه‌ای ارزشمند از تاریخ مکتوب شهرداری اراک دست یافته‌ایم.

مدیر موزه و مرکز اسناد تاریخی شهرداری اراک با اشاره به انتقال مکان این مرکز و تأسیس موزه اسناد تاریخی اظهار کرد: روند خرید و تملک خانه محسنی اراکی از سال ۱۳۹۲ آغاز شد و با پیگیری‌های شهردار اراک در بهمن ماه سال ۱۳۹۸، شهرداری این خانه تاریخی را به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان تملک کرد و در ۱۳ اسفند ماه همان سال همزمان با یکصدمین سالروز تأسیس شهرداری با حضور مدیران شهری این محل به عنوان موزه اسناد تاریخی شهرداری اراک افتتاح شد.

فرجی خاطرنشان کرد: روند احیا و مرمت این خانه تاریخی ارزشمند با ۱۳۰۰ متر عرصه و ۶۵۰ متر بنای مفید آغاز شده است و طی هشت ماه آینده به عنوان موزه و مرکز اسناد تاریخی شهرداری اراک مورد بهره برداری و آماده بازدید عموم شهروندان قرار خواهد گرفت.
برچسب ها: شهرفردا ، مرکزی ، شهرداری ، موزه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
آخرین اخبار