کد خبر: ۱۱۲۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
معاون خدمات شهری شهردار اصفهان:
معاون خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: با اجرای طرح گردشگری کوه نخودی در آینده‌ای نزدیک این محدوده به محور گردشگری تبدیل می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین امیری در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: پارک شرق با حدود ۱۴۰۰ هکتار مساحت و ۴۰ درصد فضای سبز موجود، سرمایه زیست محیطی عظیم شهر اصفهان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت ناژوان و مجموعه پارک طبیعی شرق گفت: این دو مجموعه سرمایه بالقوه شهر اصفهان است که باید با نگهداری مناسب کارکردهای زیست محیطی خود از جمله فیلتر و تلطیف هوای شهر اصفهان را حفظ کند؛ همچنین نگهداری فضای سبز موجود و گسترش آن در اولویت شهرداری است.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با اشاره به طرح جامع ساماندهی اراضی شرق گفت: در سال ۱۳۸۶ طرح جامع ساماندهی اراضی شرق به عنوان طرح راهبردی و فرادستی تهیه شد و برنامه‌ریزی در خصوص تأمین منطقه تفریحی و گردشگری به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های شهرداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: شهرداری اصفهان برای نخستین بار در سال ۱۳۹۸ توانست با استفاده از فناوری‌های روز و از طریق پهپاد، عرصه و فضای سبز جنگل شرق اصفهان را بررسی کرده و به آماربرداری هوایی با دقت بالا و با هدف آمار و شناسایی تعداد درختان، گونه‌های موجود، تشتک‌های خالی، گیاهان خشک و نیمه‌خشک در یکی از بخش‌های سرمایه‌ای استراتژی سبز محیط زیست اصفهان در مرز کویر اقدام کند.

امیری خاطرنشان کرد: تهیه و تدوین آمار به وسیله تصویربرداری هوایی مبنی بر GIS، از اراضی محدوده پارک طبیعی شرق در مساحت حدود یک هزار و ۲۰۰ هکتار شامل پارک جنگلی، کمربند سبز حفاظتی، اراضی سازمان‌های ساماندهی مشاغل شهری، پسماند، شهر رویاها، پردیس اشراق و… در ۷۲۰ هکتار فضای سبز اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه محدوده پارک طبیعی شرق، حدود یک چهارم فضای سبز شهر اصفهان را شامل می‌شود، گفت: این محدوده از کارخانه قند و در حاشیه اتوبان شرق آغاز و تا رودخانه زاینده رود در منطقه فیزادان و سازمان آرامستان ادامه دارد.

معاون خدمات شهر شهرداری اصفهان ادامه داد: با توجه به استقبال زیاد شهروندان از پارک کوه صفه، نیاز بود جایگزینی برای آن تعریف شود که در این راستا با برنامه‌ریزی و فراهم آوری امکانات در شرق اصفهان و همچنین وجود شهربازی رویاها در شمال غربی کوه نخودی با اجرای طرح گردشگری کوه نخودی در آینده‌ای نزدیک این محدوده به محور گردشگری تبدیل می‌شود.

معاون شهردار اصفهان تاکید کرد: مجموعه کوه نخودی و بوستان اشراق ضمن اینکه چشم‌انداز بسیار زیبایی برای شهر اصفهان دارد می‌تواند با رویکرد توزیع عادلانه خدمات فرهنگی و اجتماعی، پاسخگوی نیازهای شهروندان در راستای افزایش شور و نشاط در بستری امن باشد.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، گردشگری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.