کد خبر: ۱۱۱۹۶۰
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: سه پیست اسکی توسط بخش خصوصی در استان اردبیل در حال احداث هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اکبر بهنام جو در جریان بازدید از پیست اسکی آلوارس (اجور) اظهار داشت: وجود قله سبلان در استان اردبیل نعمت بزرگی از لحاظ گردشگری و تأمین آب مورد نیاز است و در دامنه این قله در شابیل، اجور آلوارس دو پیست منحصر بفرد در حال احداث است.

وی با بیان اینکه ما باید از پتانسیل این قله با رعایت اصول زیست محیطی نهایت استفاده را داشته باشیم گفت: خوشبختانه از سال گذشته دستگاه‌های اجرایی متولی جهت ایجاد زیرساخت‌های لازم و واگذاری زمین در سه منطقه استان نهایت همکاری را با سرمایه گذاران و بخش خصوصی داشته‌اند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه راه اصلی مسیر پیست اسکی در حال احداث است تصریح کرد: با تأمین اعتبار از محل محورهای گردشگری سفر رئیس جمهوری تا پایان شهریور ماه بخش عمده زیرساخت‌ها احداث می‌شود و مطمئناً گردشگران زیادی به این مناطق سفر می‌کنند.

بهنام جو افزود: بیشتر تجهیزات و لوازم جانبی تولید خود استان است و در سال جهش تولید حمایت از تولیدات داخلی خدمت بزرگی برای کشور است.

وی با بیان اینکه پیست‌های اسکی خلخال، شابیل و اجور پیشرفت فیزیکی خوبی دارند افزود: تله سیژ در مسیر پیست نصب شده و با احداث ساختمان‌های اصلی شاهد برگزاری مسابقات منطقه‌ای و ملی خواهیم بود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: سرمایه‌گذار پیست آلوارس با تکنولوژی داخلی قصد احداث سکوی پرش را در طرح خود دارد که در ایران وجود ندارد و حتی در خاورمیانه بی نظیر خواهد بود.

وی از خرید تله سیژ پیست اسکی شابیل خبر داد و افزود: دستگاه‌های تله سیژ در هفته آینده از گمرک ترخیص می‌شود و این پیست نیز در نوبه خود منحصر بفرد است.

استاندار اردبیل ظرفیت پیست‌های اسکی را برای جذب گردشگر قابل توجه ارزیابی کرد و افزود: پیست اسکی اندبیل خلخال هم دارای وضعیت مناسبی است و امسال و سال آینده شاهد افتتاح این سه پیست در استان خواهیم بود.

بهنام جو همچنین از تکمیل و آسفالت‌ریزی ترمیم مسیر منطقه گردشگری آلوارس خبر داد و گفت: تا پایان شهریور بیش از ۳ کیلومتر از مسیر لکه‌گیری و آسفالت می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.