کد خبر: ۱۱۱۷۷۹
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با مثبت شدن ۲۰۵ مورد دیگر در استان آمار ابتلای قطعی به کرونا در هرمزگان به ۲۷۴۳ نفر رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین فرشیدی در تشریح آخرین آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان بیان داشت: از ابتدای شیوع کرونا در استان هرمزگان، ۳ هزار و ۲۲۵ بیمار با تشخیص بیماری حاد تنفسی تاکنون بستری شده‌اند که ۲ هزار و ۸۶۲ نفر از این تعداد بهبود یافته‌اند و ۱۵۷ نفر همچنان بستری، ۱۰۹ نفر ایزوله، ۲۸ نفر در آی. سی. یو و ۲۰ نفر در بخش‌های عادی بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: ۱۵ هزار و ۵۹۷ نفر به‌صورت سرپایی به‌دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه‌گیری شده‌اند که تنها ۲۷۴۳ مورد مثبت بوده است.

فرشیدی با بیان اینکه آمار فوتی‌ها در هرمزگان به ۳۸ نفر رسیده است، عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته دو مورد فوت دیگر گزارش شد. یک فرد ۶۳ ساله ساکن بندرخمیر با سابقه هپاتیت C و یک خانم جوان ۲۴ ساله با داشتن چاقی مفرط در استان هرمزگان فوت کرده‌اند.

به گفته وی، تاکنون ۵۵۴۵۳۹ نفر بهبود و ترخیص شده‌اند، ۲۰۷۷ نفر بیمار قرنطینه ایی تحت مراقبت خانگی هستند، ۱۸ نفر تکمیل درمان را سپری می‌کنند و ۵۶ نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند.

وی با ابراز تأسف از شیب سریع ابتلاء به کرونا در استان هرمزگان طی هفته‌های اخیر عنوان کرد: تعداد ۲۰۵ نفر در استان در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده که ۱۲۳ نفر از شهرستان بندرعباس، ۲۱ نفر از رودان، ۹ نفر از میناب، ۲۱ نفر از قشم، ۲۵ نفر از بندرخمیر، ۱ نفر از حاجی آباد و ۵ نفر از بندر لنگه به شمار آمار افراد مبتلا به کرونای مثبت جدید در هرمزگان اضافه شد.

فرشیدی اضافه کرد: بندرعباس با ۱۹۸۹، میناب با ۲۴۵، قشم ۱۳۱، رودان با ۱۰۲، حاجی آباد با ۶۹، بندر خمیر با ۶۶، کیش با ۵۴، بندرلنگه با ۴۱، پارسیان با ۱۸، بستک ۱۵، جاسک ۷ و سیریک با ۳ و بشاگرد ۳ مورد؛ جزئیات روند توزیع ابتلاء به ویروس کرونا در استان هرمزگان است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.