کد خبر: ۱۱۱۷۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
امانی خبر داد
معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: ۴۴ درصد بودجه امسال شهرداری اصفهان مربوط به حوزه معاونت ترافیک معادل دو هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان است که ۲۴ درصد آن معادل یک هزار و ۲۵۴ میلیارد تومان مربوط به سازمان قطار شهری برای احداث خط دو مترو است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، داریوش امانی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: از مجموع بودجه شش هزار میلیارد تومانی شهرداری در سال جاری، بخش اختصاص یافته به شهرداری بدون بودجه سازمان‌ها ۵,۲۰۰ میلیارد تومان است و از این مبلغ ۲۹ درصد بودجه جاری و ۷۱ درصد عمرانی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان با اشاره به مهمترین پروژه‌های امسال، تصریح کرد: راه‌اندازی خط تراموا در شهر یکی از بزرگترین دغدغه‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک است که مطالعات اولیه آن انجام شده و تصمیم‌گیری برای ادامه پروسه اجرایی آن تا امضا قرارداد و آغاز عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

وی اظهار کرد: اگر امسال کلنگ زنی پروژه تراموا انجام شود، برای اجرای آن دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

امانی گفت: مسیر تراموا حدفاصل میدان جمهوری تا میدان آزادی در نظر گرفته شده است، اما با توجه به فرسودگی بافت شهر و اینکه به عنوان یک مُد حمل و نقلی جدید، مسیر اجرای آن در طرح جامع حمل و نقل ترافیکی شهر دیده نشده، آغاز عملیات اجرایی آن تا حدودی دشوار است.

وی خاطرنشان کرد: عزم و اراده لازم برای اجرای خط تراموا در شهر اصفهان از سوی شهرداری وجود دارد و امیدواریم با انجام پروسه‌های لازم، هر چه سریع‌تر شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جمشید پژویان درگذشت

جمشید پژویان درگذشت

رئیس سابق شورای رقابت و رئیس اسبق کمیسیون پژوهش و تحقیقات انجمن علمی اقتصاد شهری ایران و عضو هیات علمی و پژوهشی فصلنامه اقتصاد و مدیریت شهری صبح امروز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.
پربازدیدترین ها