کد خبر: ۱۱۱۶۳۸
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
برخلاف ادوار قبلی پیمان کاهش تولید، به نظر می‌رسد که روسیه این بار در تلاش است به سهم خود از توافق کاهش تولید اوپک پلاس عمل کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،روسیه در ادوار قبلی توافق کاهش تولید اوپک پلاس همواره از سهمیه تولید نفت خود فراتر می‌رفت اما به گفته منابع آگاه، در دور جدید کاهش تولید اوپک پلاس که از اول ماه مه به اجرا درآمده است، روسیه در ماه میلادی جاری تقریبا به سهمیه تولید خود عمل کرده است.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه ماه گذشته به خبرگزاری اینترفکس گفته بود در راستای این توافق، روسیه متعهد شده است تولیدش را در ماه‌های مه و ژوئن به ۸.۵ میلیون بشکه در روز کاهش دهد که حدود دو میلیون بشکه در روز یا معادل ۱۹ درصد نسبت به سطح تولید فوریه سال ۲۰۲۰ کاهش خواهد داشت.

روسیه تولید نفت خود را از ۱۱ میلیون بشکه در روز به ۸.۵ میلیون بشکه در روز کاهش داده و بسیاری از تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که مسکو دوباره نخواهد توانست به سهمیه تولید خود پایبند بماند.

پاول سوروکین، معاون وزیر انرژی روسیه با اشاره به دشواری کاهش تولید دو میلیون بشکه در روز برای روسیه، اوایل ماه میلادی جاری اظهار کرده بود که مسکو انتظار دارد در اسرع وقت به سطح کاهش حداکثری دست پیدا کند.

طبق اظهارات منابع آگاه رویترز، مجموع تولید نفت و میعانات روسیه در فاصله اول تا ۱۹ مه به ۹.۴۲ میلیون بشکه در روز بالغ شد. بدون در نظر گرفتن تولید میعانات که تحت توافق اوپک پلاس جزء سهمیه تولید روسیه به شمار نمی‌رود، تولید نفت خام این کشور ۸.۷۲ میلیون بشکه در روز بوده است. این رقم نزدیک به سهمیه تولید تعیین شده برای روسیه است.

با گذشت سه هفته از اجرای دور جدید توافق کاهش تولید، روسیه و عربستان سعودی تلاش می‌کنند بازار را نسبت به تلاش این گروه و جدیتش برای متوازن کردن عرضه و تقاضا مطمئن کنند. این توافق تاریخی در پی افت ۳۰ درصدی تقاضای جهانی برای نفت در بحبوحه قرنطینه جهانی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا مورد موافقت تولیدکنندگان اوپک پلاس قرار گرفت.

بر  اساس گزارش اویل پرایس، هفته گذشته وزیر انرژی روسیه و همتای سعودیش، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان با صدور بیانیه مشترکی اعلام کردند که این دو کشور برای دستیابی به هدف ثبات بازار و برقراری مجددی توازن بازار نفت متعهد مانده‌اند و اطمینان دارند که شرکایشان در اوپک پلاس به طور کامل به اهدافشان عمل کرده و به توافق اوپک پلاس پایبند می‌مانند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .