کد خبر: ۱۱۱۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: شهروندان می‌توانند با رعایت موارد بهداشتی شامل استفاده از لوازم حفاظت فردی با خیال آسوده برای تحویل پسماندهای خشک به ایستگاه‌های بازیافت یا خودروهای جمع‌آوری پسماند خشک اقدام کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد صادقی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور اصفهان نیز همچون شهرهای دیگر موظف به رعایت پروتکل‌های کرد و بر همین اساس با تکیه بر شعار " در خانه بمانیم" به طور موقت فعالیت ایستگاه‌ها متوقف و مجدداً بازگشایی شد و با راهکارهای فرهنگی و آموزشی از مردم خواسته شد تا به یاری محیط زیست بشتابند و با تولید کمتر پسماند، بحران کرونا، زاینده بحران‌های زیست محیطی نباشند.

وی با اشاره به فعالیت‌های سازمان پسماند در مواجهه با ویروس کرونا، تصریح کرد: اقدامات نظارتی و اجرایی جهت پیشگیری از انتشار این ویروس در سطح شهر تشدید شد و در بدو امر با توزیع دستکش یکبار مصرف، ماسک و محلول‌های ضدعفونی اقدامات کنترلی برای حفاظت از سلامت عوامل مدیریت پسماند خشک و شهروندان صورت گرفت.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به اقدامات آموزشی، پیشگیرانه و مراقبتی سازمان در ایام کرونا برای جلوگیری از انتشار ویروس در میان کارکنان، ارباب رجوع و سایر افراد گفت: تجهیز رانندگان و کمک رانندگان و نیروهای گشت و بازرسی به ماسک و دستکش، گند زدایی سطوح مراکز پردازش، محوطه و تجهیزات خط تولید در کارخانه کود آلی و واحد اداری کارخانه کود آلی به وسیله مواد ضد عفونی کننده، توزیع ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده به افراد مراجعه کننده سازمان مدیریت پسماند، نصب پوسترهای اطلاع رسانی در دفتر مرکزی، مراکز پردازش و کارخانه کود آلی، سنجش تب پرسنل و تست تنفس ارباب رجوع و کارکنان سازمان پسماند و کارخانه و نصب بنرهای اطلاع رسانی و آموزشی در محل سازمان، مراکز پردازش و کارخانه کود آلی از جمله اقداماتی است که در این ایام صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقه بازی یافت با محوریت شعار "در خانه بمانیم"، ساخت و تهیه کلیپ‌های آموزشی و نصب علائم رعایت فاصله اجتماعی در سازمان نیز در این راستا انجام شده است.

صادقی در خصوص توقف و از سرگیری فعالیت‌های مربوط به جمع‌آوری و پردازش پسماند خشک در هفته‌های اخیر، اظهار کرد: با تشدید بیماری و افزایش دایره شیوع و بنا بر دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کووید ۱۹ از ابتدای فروردین ماه فعالیت ایستگاه‌های بازیافت و خودروهای جمع آوری پسماند خشک به طور موقت تعطیل شد تا از انتقال این ویروس به عوامل جمع‌آوری و همین طور شهروندان مراجعه کننده به ایستگاه‌های بازیافت خودداری شود، اما این تعطیلی موقتی به معنای پایان مشارکت شهروندی نبود و از شهروندان در این زمان نیز انتظار همکاری شایسته با سازمان در قالب اجتناب از تولید پسماندها، کاهش تولید پسماند، استفاده مجدد، تفکیک پسماندها و ذخیره موقتی تا بهبود شرایط متأثر از بیماری کرونا، می‌رفت.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند با اشاره به گشایش ایستگاه‌های بازیافت بعد از حدود ۱.۵ ماه وقفه افزود: در این بازه، با توجه به انتخاب پیمانکاران جدید جمع‌آوری و پردازش پسماندهای خشک، برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات لازم جهت گشایش ایمن و سریع ایستگاه‌های بازیافت نیز مورد بررسی قرار گرفت و در نتیجه با آغاز فعالیت پیمانکاران جدید، در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه ایستگاه‌های بازیافت فعالیت خود را آغاز کردند.

وی با اشاره به پروتکل‌های الزام‌آور بهداشتی جهت آغاز فعالیت ایستگاه‌های بازیافت، اظهار کرد: با توجه به کاهش نسبی شیوع بیماری و از سوی دیگر ضرورت مدیریت اصولی پسماندها در ایام کرونا، مقرر شده تا ضمن ضدعفونی و گندزدایی ایستگاه‌های بازیافت، جهت تسهیل روند همکاری شهروندان در تفکیک پسماندها، فعالیت ایستگاه‌ها از سر گرفته شود تا شهروندان بتوانند طبق روال گذشته پسماندهای خشک خود را پس از تفکیک، به عوامل جمع‌آوری تحویل دهند.

وی در خصوص الزامات بهداشتی برای فعالیت ایستگاه‌های بازیافت، گفت: استفاده از ماسک بهداشتی، دستکش یکبار مصرف و ضدعفونی دائمی سطوح به طور مستمر در دستور کار فعالیت ایستگاه‌های بازیافت قرار داشته و در صورت مشاهده موارد مشکوک یا مبتلا به سرعت اقداماتی پیشگیرانه صورت می‌گیرد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به لزوم همکاری مجدد شهروندان با ایستگاه‌های بازیافت، افزود: شهروندان می‌توانند با رعایت موارد بهداشتی شامل استفاده از لوازم حفاظت فردی با خیال آسوده برای تحویل پسماندهای خشک به ایستگاه‌های بازیافت یا خودروهای جمع‌آوری پسماند خشک اقدام کنند.

وی با بیان اینکه طبق گفته کارشناسان فعلاً باید به زیستن با کرونا عادت کنیم، خاطرنشان کرد: بر این اساس متوقف کردن فعالیت‌های محیط زیستی از جمله جمع‌آوری و پردازش پسماندهای خشک که پیش زمینه بازیافت است، جایز نبوده و لازم است با رعایت جانب احتیاط و اقدامات پیشگیرانه، ضمن انجام وظایف شهروندی از سلامت خود و دیگر همشهریان حفاظت کنیم.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.