کد خبر: ۱۱۱۶۰۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۳
افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشورهای پرجمعیت نشان‌دهنده مشکلات بیشتری است که در آینده پیش روی مردم جهان خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،موارد ابتلا به کروناویروس جدید پس از یک روند کاهشی به ویژه در چندین کشور پرجمعیت سیر صعودی داشته است.

در حال حاضر پس از ایالات متحده آمریکا کشورهای روسیه، اسپانیا و برزیل به ترتیب از جمله کشورهایی هستند که میزان بالای ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را گزارش کرده‌اند و این امر نشان می‌دهد که تا پایان یافتن همه گیری کروناویروس فاصله زیادی باقی مانده است.  

اکنون کانون‌های جدید شیوع بیماری در جهان پدیدار شده‌اند و با وجود چنین شرایطی می‌توان پیش بینی کرد که با افزایش موارد ابتلا در چندین کشور "پرجمعیت" از هند گرفته تا آفریقای جنوبی و مکزیک مشکلات بیشتری پیش روی مردم جهان است.

در روسیه طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۹۳۰۰ مورد جدید ابتلا شناسایی شده که در مجموع تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این کشور به بیش از ۳۰۰ هزار نفر رسیده و حدود نیمی از آنان در مسکو بوده اند. به گفته مقامات این کشور بیش از ۲۹۰۰ نفر قربانی این بیماری شده‌اند.

همچنین مواردی از افزایش ابتلا در سراسر آفریقا گزارش شده که طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آفریقا در تمامی ۵۴ کشور این قاره در مجموع بیش از ۸۸ هزار مورد ابتلا و ۲۸۰۰ مورد فوتی گزارش شده است.

در این میان آفریقای جنوبی بالاترین رقم مبتلایان به کووید ۱۹ را گزارش کرده که طبق آمارها بیش از ۱۷ هزار نفر مبتلا شده و بیش از ۳۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. موارد ابتلا به این بیماری به طور قابل توجهی در کیپ تاون و مناطق مجاور استان کیپ غربی افزایش پیدا کرده است.

در آمریکای لاتین نیز بیش از ۴۸۰ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ شناسایی شده و مجموع قربانیان به حدود ۳۱ هزار مورد رسیده است. بیشترین آمار مبتلایان در آمریکای لاتین در برزیل گزارش شده که اکنون در رتبه چهارم جهانی به لحاظ دارا بودن بالاترین آمار مبتلایان قرار دارد.

در هند نیز بیش از ۴۰۰۰ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ طی یک روز گزارش شده که از زمان برداشته شدن محدودیت‌ها بیشترین افزایش بوده است.

نزدیک به پنج میلیون نفر در جهان به کروناویروس جدید آلوده شده و بیش از ۳۲۵ هزار نفر نیز تاکنون جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست داده‌اند. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.