کد خبر: ۱۱۱۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲
عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ گرم با افزایش ۵۵۰ تومانی نسبت به هفته گذشته به ۱۲ هزار و ۱۵۰ تومان رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۱۰۰ تا ۸ هزار و ۲۰۰ تومان و مرغ گرم برای مصرف کننده ۱۲ هزار و ۱۵۰ تومان است.

به گفته وی، نرخ کنونی هر کیلو مرغ زنده نسبت به هفته گذشته ۴۰۰ تومان و مرغ گرم ۵۵۰ تومان رشد قیمت داشته است.

حجت با اشاره به دلایل گرانی قیمت مرغ در بازار بیان کرد: با توجه به خرید پشتیبانی امور دام تا حدودی تعادل میان عرضه و تقاضا برقرار شده است که این امر در کنار مکاتبه اخیر وزیر جهاد کشاورزی به پشتیبانی امور دام و تاکید بر موضوع خرید مرغ از مرغداران با نرخ ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان منجر به بهبود قیمت مرغ در بازار شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قیمت خرید تضمینی مرغ از مرغداران نسبت به گذشته یک هزار و ۸۰۰ تومان افزایش داشته است، اظهار کرد: قیمت خرید تضمینی مرغ با سطح بازار حدود ۲ هزار و ۳۰۰ تومان اختلاف دارد که با این وجود مرغداران در سایه زیان در حال حرکت هستند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی درباره آینده بازار مرغ گفت: با توجه به بحث خرید پشتیبانی امور دام از مرغداران به مرور به سمت قیمت تمام شده تولید پیش می‌رویم.

وی قیمت واقعی هر کیلو مرغ گرم برحسب نهاده‌های مصوب را ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان و نهاده‌های ترکیبی را ۱۶ هزار تومان به بالا اعلام کرد.

به گفته حجت، هر چه قدر سهم نهاده از بازار آزاد بیشتر شود، قیمت تمام شده تولید بالا می‌رود.

عرضه ذرت کماکان قطره چکانی است
این مقام مسئول قیمت مصوب هر کیلو ذرت در بنادر را یک هزار و ۵۰۰ تومان و کنجاله سویا ۲ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به نرخ مصوب نهاده‌های دامی، قیمت واقعی مرغ ۱۵ هزار تومان است، در غیر این صورت قیمت واقعی مرغ با احتساب نهاده در بازار آزاد ۱۶ تا ۱۷ هزار تومان است که با این وجود دستگاه‌های مسئول بر روند توزیع نهاده باید نظارت بیشتری داشته باشند.

حجت در پایان با اشاره به اینکه کمبود ذرت نسبت به کنجاله سویا نمود بیشتری دارد، تصریح کرد: عرضه ذرت کماکان به صورت قطره چکانی با نرخ‌های کاذب در بازار آزاد توزیع می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها: مرغ ، کانال ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.