کد خبر: ۱۱۱۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
به منظور تشویق شهروندان به پیاده‌روی و دوچرخه سواری، تردد خودروها در برخی از خیابان‌های اصلیِ لندن ممنوع می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شهردار لندن اعلام کرد: تردد خودروها در خیابان‌های اصلیِ مرکز این شهر ممنوع می‌شود تا افراد به پیاده‌روی و دوچرخه‌ سواری تشویق شوند. همچنین شرایط در سیستم حمل و نقل عمومی فراهم شود تا افراد بتوانند فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

صادق خان، شهردار لندن افزود: با اجرایی شدن این برنامه بخش‌هایی از مرکز لندن به یکی از بزرگترین مناطق ممنوع برای تردد خودروها در هر پایتختی تبدیل می‌شود.  

به گفته وی، همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ به بزرگترین چالش برای شبکه حمل و نقل عمومی لندن در تاریخ حمل و نقل این شهر تبدیل شده است.

از ماه مارس و آغاز قرنطینه خانگی در شهر لندن، تعداد مسافران شبکه قطار شهری حدود ۹۵ درصد کاهش داشته و این رقم در تردد با اتوبوس به ۸۵ درصد رسیده است.

به گزارش ژاپن تودی، بنابر اعلام سیستم حمل و نقل لندن لزوم رعایت فاصله‌گذاری دو متری به این مفهوم است که قطارهای شهری و اتوبوس‌ها تنها قادر به جابجایی ۱۳ تا ۱۵ درصد از مجموع تعداد مسافران هستند. به همین خاطر به گفته صادق خان بسیاری از لندنی‌ها برای تردد در شهر چاره‌ای جز پیاده روی یا دوچرخه سواری نخواهند داشت.

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

معاون فنی مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به هزینه 30 میلیارد تومانی که برای ساخت پارکینگهای محلی درنظر گرفته شده است گفت: البته ساخت این پارکینگها هزینه بیشتری خواهد داشت و جانمایی پارکینگها در 6 منطقه مشخص شده است.
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.