کد خبر: ۱۱۱۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
گفتگوی شهرفردا با مسول شعبه آل کسری آبشار عاطفه ها
سازمان مردم نهاد آبشار عاطفه ها که پویش مهربانی را با جمع آوری کمک های مومنانه و توزیع 3500 پک غذایی میان محرومان آغاز کرده است، بنا دارد همزمان با شبهای قدر طرح توزیع شیر و خرما و طرح نان را با هدف جمع آوری فطریه مومنین و توزیع نان رایگان در میان محرومان تکامل ببخشد.
به گزارش حبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،خیریه آبشار عاطفه ها که به پشتوانه ولی نعمت مان حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام و به همت چند نیکوکار در سال ۱۳۸۰ تاسیس شد، از همان خیریه هایی است که با دیدگاه های تخصصی و بررسی‌های کارشناسانه تلاش کرد با نگرشی پژوهشی به مسائل اجتماعی و فرهنگی اقدامات موثر و عمیق تری برای خدمتگزاری به محرومان انجام دهد.

این خیریه که دارای ۲۵۰ شعبه و نمایندگی در سراسر کشور است، تلاش کرده با اقدامات متنوعی در حوزه درمانی  نظیراحداث بیمارستان های فوق تخصصی فرهنگ‌سازی در حوزه ازدواج آسان و همچنین انفاق و برگزاری نمایشگاه هایی در بخش مدیریت بحران و نیکوکاری تلاش کند ،تا نگاه مردم و کمک های مردمی را به شکل هدف داری به دست محرومان برساند.

پویش مهربانی آبشار عاطفه ها به وقت رمضان

3500 پک غذایی در میان محرومان کشور توزیع می شود

 فاطمه گوهری که مسئولیت امور شعب آل کسایی تهران را به عهده دارد در گفتگو با خبرنگار شهر فردا می گوید:پویش کمک مومنانه آبشار عاطفه ها در سراسر استان های کشور همزمان با ماه مبارک رمضان برای تهیه و توزیع انواع کمک چه ماسک های بهداشتی و پک های بهداشتی و ضدعفونی و چه سبد کالا در دستور کار قرار گرفت و بیش از ۳۵۰۰ پک غذایی برای مناطق محروم با یاری و مدد الهی و دعای همه مومنان و کمک‌های آنها تهیه شده و به مرور توزیع می شود.

وی خاطرنشان کرد: هر کدام از  پک های غذایی که به مناطق محروم استان‌های سیستان و بلوچستان ،کهکیلویه و بویراحمد، کرمانشاه ،کرمان و خراسان رضوی ارسال شده است ارزش ۲ میلیون ریالی داشته و شامل روغن رو برنج ماکارونی حبوبات گوشت و مرغ بوده است.

 وی همچنین خاطرنشان کرد  همزمان با شب‌های مبارک قدر طرح پویش افطار تا سحر نیز در دستور کار قرار گرفت که طی آن  بین ۵۰۰ تا هزار مددجو در استان تهران غذایی گرم و توزیع شد.

گوهری با اشاره به وضعیت مددجویان تهرانی همچنین خاطرنشان کرد :شعبه کنونی آل کسرا که اکنون به عنوان امور  شعب نامگذاری شده است، پیش از این  مسولیت شعب  درمان استان تهران در منطقه مشیریه قلمداد می شد، این شعبه بنا داشت تا هزینه درمان مددجویان را تامین کند و در این راستا بیش از ۵۰۰ پرونده تحت حمایت قرار گرفته که با معرفی به پزشک های متخصص و همچنین معرفی خیرین به شکل مستقیم تلاش شد تا درمان مددجویان در روند با  ثباتی قرار گیرد.
مددجویان نیاز به درمان شرایط مناسبی ندارند

به گفته گوهری مردم مهربان و دلسوز تهرانی که در طرح اکرام هر ساله با اقتدابه امیر مومنان سرپرستی یتیمان متعددی را به عهده می گیرند، باعث شده اند وضعیت ایتام در مقایسه با وضعیت  مددجویان نیاز به درمان در شرایط مناسبتری  قرار گیرد.

 این کارشناس معتقد است مددجویانی که نیازمند حمایت های درمانی هستند عمدتا کهنسالان  یا از کار افتادگانی هستند که به علت ابتلا به بیماری‌های  مثل انواع سرطان، ام اس و سایر بیمارهای صعب العلاج باید تحت مراقبت های مستمر پزشکی قرار گیرند اما به علت هزینه های بالای درمان تدابیر حفاظتی و حمایتی آنها به کندی صورت می گیرد.

پویش مهربانی آبشار عاطفه ها به وقت رمضان

وی خطاب به مردم دلسوزه تهران گفت :مددجویان نیاز به درمان گاهی با تحمل درد و آلام بسیار امکان مراجعه به مراکز درمانی را به علت هزینه های بالای پزشکی ندارند. و با کمک های مختصر مردم دلسوز می توانند برای بهبود و درمان خود اقدام کنند

خیریه آبشار عاطفه ها اما بنا دارد در ماه مبارک رمضان علاوه بر طرح افطار تا سحر با شیر و خرما و و طرح نان و با هدایت کمک های مردمی در ماه مبارک پویش جدیدی در در بهار سال ۹۹ رقم بزند .

طرح توزیع نان همزمان با عید فطر اجرا می شود

 گوهری خاطرنشان می‌کند :طرح شیر و خرما که در شب‌های قدر اجرا می شود با جمع آوری شیر و خرمای نذری که از یک جعبه خرما  و یک بطری شیر آغاز شده و به نسبت ادامه پیدا می‌کند برای توزیع به محرومان در شبهای قدر توزیع می شود.

 وی همچنین خاطرنشان کرد :در طرح نان که با هدف جمع آوری کفاره های ماه مبارک رمضان صورت می گیرد ،نانوایی های مشخصی را در مناطق محروم یا آسیب پذیر شناسایی کرده و با دادن بن هایی برای پخت نان رایگان و توزیع آن در میان محرومان تمهیداتی صورت گرفته است.
طاهری همچنین در پاسخ  شیوه های مشارکت در پویش مهربانی می گوید :آبشار عاطفه ها آمادگی دارد تا با چهار محور مشارکت در مهربانی دست خیرین را بفشارد،کمک‌های نقدی و مالی که  خیرین می توانند با مراجعه به شعب و نمایندگی های خیریه در سراسر کشور یا مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان https://www.absharatefeha.ir/و یا شماره  #2310*780*و همچنین شماره کارت 6395997000047818 آل کسری و شماره 09054846723در جهت تحقق اهداف خیرخواهانه آبشارعاطفه ها رایاری کنند.

 همچنین کمک های فردی و داوطلبانه مثل برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم کشور کمک های خیرخواهانه و افتخاری به سازمان و برگزاری مراسم ها و آیین های مذهبی و ملی از دیگر راه‌های مشارکت در احسان و نیکوکاری است .

وی همچنین تاکید کرد :کمک‌های غیرنقدی و معنوی نظیر تهیه سبد کالا پوشاک و البسه و تهیه اقلام جهیزیه و وسایل ضروری زندگی نیز از راه‌های دیگر مشارکت مردم مهربان ایران برای کمک به محرومان است به در پایان تاکید کرد .

تفاهم‌نامه‌های کمک های دوطرفه با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی جهت پیشبرد و اهداف خیرخواهانه نیز در خیریه آبشار عاطفه ها منعقد می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.
پربازدیدترین ها