کد خبر: ۱۱۱۲۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
در حالی که رئیس فدرال رزرو آمریکا احتمال منفی شدن نرخ بهره را کم ارزیابی کرده، قیمت طلا امروز شاهد کاهش بود، اما هشدار وی مبنی بر طولانی شدن دوره رشد ضعیف اقتصادی موجب شد تا افت قیمت محدود باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد کاهش به ۱۷۱۴ دلار و ۷۸ سنت رسید. دیروز قیمت فلز زرد ۰.۸ درصد جهش داشت. قیمت طلا در معاملات آتی برای تحویل در ماه ژوئن با ۰.۳۵ درصد رشد به ۱۷۲۲ دلار و ۴۰ سنت رسید.

آوتار ساندو، تحلیلگر بازار طلا در موسسه فیلیپ فیوچرز گفت: «اظهارات جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا مبنی بر اینکه وی مایل به منفی شدن نرخ بهره نیست موجب متوقف شدن روند افزایشی قیمت طلا شد.»، اما به گفته ساندو تاثیر جهت گیری کلی سخنان وی بر بازار طلا افزایشی بود، زیرا «پس از آنکه پاول گفت که اقتصاد‌های جهان به دلیل شیوع کرونا عملکرد مطلوبی ندارند و می‌توان انتظار اقدامات محرک اقتصادی بیشتری را داشت قیمت طلا روز گذشته شاهد افزایش بود.»

روز چهارشنبه رئیس بانک مرکزی امریکا وعده داد که از توان این بانک در حد نیاز استفاده کند. وی خواهان اقدامات محرک اقتصادی بیشتر به اقتصاد کرونا زده آمریکا شد.

اکنون همه نگاه‌ها به آمار‌های هفتگی درخواست مقرری بیکاری دوخته شده که قرار است امروز ظهر به وقت آمریکا منتشر شود و سرنخ‌های بیشتری از میزان سلامت اقتصاد این کشور به دست دهد.

بانک‌های مرکزی و دولت‌های جهان برای حفاظت از اقتصاد‌های ملی خود در برابر تبعات شیوع ویروس کرونا اقدامات حمایتی پولی و مالی بی سابقه‌ای را به اجرا گذاشته اند.


 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .