کد خبر: ۱۱۱۰۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
گامی دیگر به سوی توسعه فضای سبز بافت پیرامون حرم مطهر رضوی،
شهردار منطقه ثامن از دو خطه شدن فضای سبز حاشیه ای خیابان شهید نواب صفوی با روتبال بیش از ۵٠ اصله درخت در جهت توسعه فضای سبز بافت پیرامون حرم مطهر رضوی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در سید مصطفی نعمتی شهردار منطقه ثامن با اعلام این خبر اظهار کرد :در راستای ارتقاء سیما و منظر بصری و نیز افزایش سطح فضای سبز منطقه ثامن در معابر اصلی منتهی به حرم مطهر، عملیات اجرایی احداث لاین دوم درختکاری در پیاده روهای طرفین خیابان نواب انجام شد.

وی تصریح کرد:این عملیات در داخل پیاده رو های با عرض مناسب و با رعایت حریم ها و فواصل درختان مجاور انجام شده است.

نعمتی افزود: حدود۵۰ اصله درخت به شیوه روتبال در این پروژه کاشته شده و باغچه های جدید ایجاد شده نیز با گلهای فصلی و گلهای پرچینی دائمی تزیین شده است.

شهردار منطقه ثامن خاطرنشان کرد: با تلفیق ایده های خلاقانه در المان ها و فلاورباکس هایی که برای این باغچه ها استفاده شده است، فضایی برای نشیمن شهروندان و زائران جهت استراحت های کوتاه نیز در نظر گرفته شده و هم اکنون شهروندان و زائرین در حال استفاده کردن از این فضا هستند.

وی افزود: همزمان با اجرای این طرح، باغچه های حاشیه شمالی خیابان شهید نواب صفوی از چهارراه نواب تا حرم مطهر نیز با هدف زیباسازی محل و افزایش سطح فضای سبز در طوقه درختان آزادسازی و بازپیرایی شدند.
نعمتی گفت: طوقه ۷۰ اصله درخت در راستای این کار آزاد سازی شده ، که این اقدام علاوه بر زیباسازی منجر به افزایش دیر زیستی درختان و مقاوم شدن آنها در مقابل آفات و امراض خواهد شد همچنین اطراف باغچه های جدید با‌ استفاده‌ از نرده های هلالی شکل و ترکیب طرح های اسلیمی محافظت می شوند و به جهت زیباتر شدن فضای شهری نرده های ساده قدیمی نیز حذف شده اند. 

برچسب ها: زلزله ، ژاپن ، تلفات ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.
حرکت از معضل بیکاری به سمت بحران کمبود نیروی کار

حرکت از معضل بیکاری به سمت بحران کمبود نیروی کار

فرماندار شهرستان اردستان گفت: در حالیکه در مراسم معارفه در اردیبهشت 97 تنها اولویتی که از بنده خواسته شد رفع معضل بیکاری در شهرستان اردستان بود امروز به نقطه ای رسیدیم که دچار بحران نیروی کار در اردستان هستیم.