کد خبر: ۱۱۰۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: تأمین اجتماعی موظف است براساس قانون حداقل حقوق بازنشستگان این سازمان را به 2 میلیون و 800 هزار تومان برساند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سلمان خدادادی در پاسخ به پرسش شهروندان مبنی بر افزایش حقوق بازنشستگان و حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی اظهار داشت: در سال نخست مجلس دهم، با اقداماتی که صورت گرفت، دولت قبول کرد که بخشی از بدهی تأمین اجتماعی را پرداخت کند و میزان بدهی این سازمان نیز مشخص شده است و براساس قانون، دولت موظف است هر سال بخشی از آن را پرداخت کند. 

وی گفت: در بودجه امسال نیز دولت موظف شده است 50 هزار میلیارد تومن از بدهی خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کند، البته در سال 98 نیز بخشی از این بدهی را پرداخت کرده بود، به دلیل عدم نقدینگی از سوی دولت، پرداخت مطالبات انجام نشد. 

وی گفت: مجلس شورای اسلامی بعد از چهل سال مصوب کرد و دولت نیز موظف شد که مطالبات این سازمان را پرداخت کند. 

وی بیان داشت: وقتی که پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی از سوی دولت در برنامه شش ساله بودجه سالانه به تصویب رسید، دولتمردان و مدیران سازمان مدیریت برنامه و بودجه سه روز در کمیسیون تلفیق حضور پیدا نکردند و این در حالی بود که دولت خودش را بدهکار به تأمین اجتماعی نمی‌دانست و این قدم بزرگ اتفاق افتاد. 

خدادادی ادامه داد: در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز صندوق تأمین اجتماعی موظف است از قانون کل کشور تبعیت کند و هر اقدامی که دولت در دیگر صندوق‌ها انجام می‌دهد را در صندوق تأمین اجتماعی اجرایی کند. 

وی ادامه داد:‌ در حال حاضر 17 صندوق بازنشستگی در کشور داریم که همه آنها ورشکسته هستند مانند صندوق‌های بازنشستگی شهرداری و صدا و سیما و وقتی که دولت قانونی را به تصویب می‌رساند، همه صندوق‌ها موظفند از آن تبعیت کنند.

وی یادآور شد:‌ اگر امسال حداقل حقوق بازنشستگان به 2 میلیون و 800 هزار در سایر صندوق‌ها رسیده است، سازمان تأمین اجتماعی موظف است حداقل حقوق بازنشستگان خود را به این رقم برساند و اگر این اتفاق صورت نگیرد، دستگاه‌های نظارتی وارد عمل خواهند شد و با آن سازمان برخورد می‌کنند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تأمین اجتماعی منابع لازم را برای این همسان‌سازی ندارد،‌ گفت: بهتر است تأمین اجتماعی حیاط خلوت دولت نشود و این پول را برای همسان‌سازی هزینه کند. 

وی یادآور شد: عدم اجرای این قانون نشان از بی‌ثباتی در مدیریت در این سازمان می‌دهد. 

وی یادآور شد: مجلس شورای اسلامی پیگیر افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی است و این موضوع را از سوی دیگر دستگاه‌ها نیز پیگیری می‌کند. 

 
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .