کد خبر: ۱۱۰۸۸۹
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در آمریکا هشدار داد که کروناویروس می تواند همچون آتش‌سوزی جنگلی گسترش پیدا کند و احتمال افزایش موارد ابتلا وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دکتر «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در آمریکا اظهار کرد: کروناویروس می‌تواند همچون آتش‌سوزی جنگلی بخصوص در مکان‌هایی که تجمع افراد وجود دارد گسترش پیدا کند.

وی با بیان اینکه کروناویروس از قابلیت سرایت از فردی به فرد دیگر را داراست، گفت: یکی از ویژگی‌های کروناویروس گسترش آن همچون آتش‌سوزی است که این ویژگی به طور کلی و در محیط‌های بسته مشاهده شده است.

فائوچی افزود:زمانیکه افراد در کنار هم تجمع می‌کنند این ویروس به آسانی گسترش پیدا می‌کند. همچنین درصورتیکه افراد فاصله‌گذاری اجتماعی و دیگر اقدامات در نظر گرفته شده برای کاهش سرعت شیوع کروناویروس را رعایت نکنند، احتمال افزایش مجدد موارد ابتلا وجود دارد.

بر اساس یک پیش‌بینی داخلی ه در روز اول ژوئن، آمار فوتی‌های این بیماری در آمریکا دو برابر شده و به روزانه ۳۰۰۰ نفر می‌رسد. طبق پیش‌بینی انجام شده تا پایان ماه جاری میلادی روزانه حدود ۲۰۰ هزار مورد جدید ابتلا در آمریکا شناسایی می‌شود در حالی که این رقم در حال حاضر حدود ۲۵ هزار نفر است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.