کد خبر: ۱۱۰۸۸۹
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در آمریکا هشدار داد که کروناویروس می تواند همچون آتش‌سوزی جنگلی گسترش پیدا کند و احتمال افزایش موارد ابتلا وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دکتر «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در آمریکا اظهار کرد: کروناویروس می‌تواند همچون آتش‌سوزی جنگلی بخصوص در مکان‌هایی که تجمع افراد وجود دارد گسترش پیدا کند.

وی با بیان اینکه کروناویروس از قابلیت سرایت از فردی به فرد دیگر را داراست، گفت: یکی از ویژگی‌های کروناویروس گسترش آن همچون آتش‌سوزی است که این ویژگی به طور کلی و در محیط‌های بسته مشاهده شده است.

فائوچی افزود:زمانیکه افراد در کنار هم تجمع می‌کنند این ویروس به آسانی گسترش پیدا می‌کند. همچنین درصورتیکه افراد فاصله‌گذاری اجتماعی و دیگر اقدامات در نظر گرفته شده برای کاهش سرعت شیوع کروناویروس را رعایت نکنند، احتمال افزایش مجدد موارد ابتلا وجود دارد.

بر اساس یک پیش‌بینی داخلی ه در روز اول ژوئن، آمار فوتی‌های این بیماری در آمریکا دو برابر شده و به روزانه ۳۰۰۰ نفر می‌رسد. طبق پیش‌بینی انجام شده تا پایان ماه جاری میلادی روزانه حدود ۲۰۰ هزار مورد جدید ابتلا در آمریکا شناسایی می‌شود در حالی که این رقم در حال حاضر حدود ۲۵ هزار نفر است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.