کد خبر: ۱۱۰۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران با ارائه آخرین آمار اهدای خون در کل کشور گفت: در فروردین ماه امسال شاخص اهدای خون بانوان در کل کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل 2/2 درصد افزایش داشته است کمااینکه کمترین میزان اهدای خون، گروه خونی AB منفی با 1 درصد بوده است.
دکتر بشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون ایران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، پیرامون آخرین آمار اهدای خون در سال 99 گفت: در فروردین ماه امسال 138465 (صد و سی و هشت هزار و چهارصد و شصت و پنج) واحد خون در سراسر کشور اهدا شده است .

حاجی بیگی افزود: بیشترین میزان خون اهدایی در کشور در فروردین ماه مربوط به استانهای تهران، فارس و مازندران بوده است.

وی پیرامون آمار استانهای کشور به ترتیب اولویت اهدا تصریح کرد: استانهای بوشهر، هرمزگان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی بیشترین میزان رشد اهدای خون را در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اند.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران همچنین اذعان داشت:درفروردین ماه امسال بانوان استانهای خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان استقبال بیشتری نسبت به اهدای خون داشته اند به طوریکه  رشد 6 درصدی اهدای خون در بانوان این استانها نسبت به مدت مشابه سال قبل اتفاق افتاده است.

وی خاطر نشان ساخت: همچنین در فروردین ماه امسال کشور شاهد رشد 2/2 درصدی شاخص اهدای خون بانوان بوده است.

حاجی بیگی با اشاره به اینکه بیشترین میزان اهدای خون در کشور گروه خونی O مثبت  با 35 درصد بوده است، اظهار داشت:کمترین میزان اهدای خون گروه خونی AB منفی با 1 درصد بوده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران همچنین یاد آور شد: در فروردین ماه امسال 177063 (صد و هفتاد و هفت هزارو شصت و سه نفر) به مراکز انتقال خون سراسر کشور جهت اهدای خون مراجعه کرده اند که از این تعداد 138465 (صد و سی و هشت هزار و چهارصد و شصت و پنج) واحد خون اهدا شده است،که از این تعداد 24405 (بیست و چهار هزار و چهارصد و پنج) نفر برای بار اول اقدام به اهدای خون کرده اند.

وی همچنین در پایان خاطر نشان ساخت: در فروردین ماه همچنین شاخص اهدای خون بانوان در کل کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل  2/2 درصد افزایش داشته است.

همچنین در فروردین ماه امسال 268990 (دویست و شصت و هشت هزارو نهصد و نود) واحد خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.