کد خبر: ۱۱۰۵۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
معاون هماهنگی امور استانداری تهران با تاکید بر اینکه در حال حاضر بر اساس تصمیم ستادملی مقابله با کرونا طرح ترافیک و الودگی هوا لغو شده است افزود: جایگزینی هر طرح دیگری و یا اجرای طرح ترافیک نیازمند تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد تقی زاده گفت: همانطور که روز گذشته شهردار تهران تاکید کرد« همه باید تابع تصمیمات ستادملی مقابله با کرونا باشند به این ترتیب در مورد اجرای طرح ترافیک بر اساس تصمیم ستادملی هر دو طرح ترافیک و کاهش الودگی هوا تا اطلاع ثانوی لغو است لذا اجرای این طرح ها و یا هر طرح دیگری مثل زوج و فرد با هر هدفی باید به تصویب ستادملی مقابله با کرونا برسد.

وی تاکید کرد: طبیعتا با توجه به لغو این طرح ها اخذ عوارض آن نیز معنا ندارد؛ شورا می تواند از طریق قانونی پیشنهاداتی به ستادملی کرونا بدهد اما اجرای هر طرحی باید در این ستاد ابتدا مصوب شود.

محمد علیخانی رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران امروز در گفت وگویی ضمن اعتراض به عدم اخذ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک درپی شیوع کرونا ویروس گفته بود: برداشته شدن طرح ترافیک در تهران به معنای برداشته شدن سقف ورود به این محدوده است و بخشیدن عوارض این محدوده در اختیارات شورا است و برای اجرای چنین تصمیمی به شکل قانونی ابتدا باید شهردار تهران لایحه ای به شورا ارسال کند تا در مورد عوارض محدوده طرح ترافیک تخفیف یا بخشودگی اعمال شود.

وی همچنین از احتمال اجرای طرح زوج یا فرد با توجه به افزایش ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران خبرداده بود و گفته بود:در جلسه روز گذشته کمیسیون پیشنهاد شد یا طرح ترافیک اجرا شود و یا اینکه طرح زوج و فرد را داشته باشیم که در هر دو صورت ساعت شروع طرح ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر خواهد بود. همچنین برای ساکنین محدوده طرح کاهش آلودگی هوا و طرح ترافیک تسهیلاتی در نظر گرفته شده است به طوری که یک‌بار ورود و خروج رایگان در طرح داشته باشند که برای طرح زوج و فرد نیز به همین صورت خواهد بود.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.