کد خبر: ۱۱۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵
سیگارودی خبرداد
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از بازپیرایی و زیباسازی محوطه داخل فضای سبز فرهنگسرای اشراق خبر داد و گفت: بیش از 12هزار گل زینتی در محوطه این فرهنگسرا کاشته شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، حسین سیگارودی با اعلام این خبر گفت: فرهنگسرای اشراق به عنوان قدیمی ترین فرهنگسرای پایتخت دارای فضای سبزی با درختانی سر به فلک کشیده و قدیمی است که قدمت برخی از گونه های آن به بیش از 150 سال پیش باز می گردد و در باغ جوادیه که قدمت آن به دوره قاجاریه باز می گردد واقع شده است.

وی افزود: به منظور ایجاد فضای مفرح و شاد برای شهروندان و زیبایی نمای بیرونی فرهنگسرای اشراق، 9500 گلدان گل داودی و 3000 گلدان گل کلم زینتی در محوطه فضای سبز فرهنگسرای اشراق کاشته شد.

وی یادآور شد: کاشت با تأخیر گلها در مجموعه فرهنگسرای اشراق نسبت به سایر نقاط منطقه ، به دلیل رفع مشکل کمبود شدید مواد غذایی خاک و نیاز مبرم به اصلاح خاک قبل از کاشت گلها بوده که  اصلاح خاک باغچه ها جهت بدست آوردن نتیجه موثر و افزایش کیفیت گلهای کاشته شده در حال انجام است.

معاون خدمات شهری افزود: استفاده از کاموا و پارچه در قالب لباس زمستانه برای درختان خشک به عنوان حیاتی دوباره به این درختان یکی دیگر از اقدامات نوین این حوزه می باشد. 

وی افزود:  استفاده از عناصر طبیعی در طراحی ها با الهام گرفتن از بزرگترین نقاش طبیعت و تعدد رنگهای بکار رفته در جهان خلقت و تناسب با محیط آموزشی فرهنگسرای اشراق ما را برآن داشت تا از سرشاخه های خشک و قطع شده درختان این مجموعه استفاده و اقدام به ساخت و نصب المان مداد رنگی در این فرهنگسرا کنیم.

سیگارودی در ادامه با اشاره به بهسازی و احداث پیاده رو با حفظ ویژگی های تاریخی این فرهنگسرا گفت: به منظور حفظ بنای تاریخی فرهنگسرای اشراق پیاده روسازی و محوطه سازی نیز به صورت ویژه انجام شده است.

وی بازسازی سالن سینمای فرهنگسرای اشراق را از دیگر اقدامات منطقه 4 بر شمرد و گفت: عملیات بهسازی سالن سینمای این فرهنگسرا در مراحل پایانی است و به زودی آماده بهره برداری می شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به بررسی استفساریه مستثنی شدن شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی فرایند انتخاب شهردار چند روز به تعویق افتاد.
سقوط دلار دیوانه

سقوط دلار دیوانه

فشار بازار ارز از روز دوشنبه افتاد ،تا در یک سراشیبی از 17 به 15 هزار تومان تنزل یابد ،سقوط قیمتی که کارشناسان معتقدند به دلیل عرضه دلارهای خانگی به بازار ،تصمیمات جدید بانک مرکزی ،افزایش قیمت نفت اتفاق افتاده و روند نزولی استمرار خواهد داشت.