کد خبر: ۱۱۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵
سیگارودی خبرداد
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از بازپیرایی و زیباسازی محوطه داخل فضای سبز فرهنگسرای اشراق خبر داد و گفت: بیش از 12هزار گل زینتی در محوطه این فرهنگسرا کاشته شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، حسین سیگارودی با اعلام این خبر گفت: فرهنگسرای اشراق به عنوان قدیمی ترین فرهنگسرای پایتخت دارای فضای سبزی با درختانی سر به فلک کشیده و قدیمی است که قدمت برخی از گونه های آن به بیش از 150 سال پیش باز می گردد و در باغ جوادیه که قدمت آن به دوره قاجاریه باز می گردد واقع شده است.

وی افزود: به منظور ایجاد فضای مفرح و شاد برای شهروندان و زیبایی نمای بیرونی فرهنگسرای اشراق، 9500 گلدان گل داودی و 3000 گلدان گل کلم زینتی در محوطه فضای سبز فرهنگسرای اشراق کاشته شد.

وی یادآور شد: کاشت با تأخیر گلها در مجموعه فرهنگسرای اشراق نسبت به سایر نقاط منطقه ، به دلیل رفع مشکل کمبود شدید مواد غذایی خاک و نیاز مبرم به اصلاح خاک قبل از کاشت گلها بوده که  اصلاح خاک باغچه ها جهت بدست آوردن نتیجه موثر و افزایش کیفیت گلهای کاشته شده در حال انجام است.

معاون خدمات شهری افزود: استفاده از کاموا و پارچه در قالب لباس زمستانه برای درختان خشک به عنوان حیاتی دوباره به این درختان یکی دیگر از اقدامات نوین این حوزه می باشد. 

وی افزود:  استفاده از عناصر طبیعی در طراحی ها با الهام گرفتن از بزرگترین نقاش طبیعت و تعدد رنگهای بکار رفته در جهان خلقت و تناسب با محیط آموزشی فرهنگسرای اشراق ما را برآن داشت تا از سرشاخه های خشک و قطع شده درختان این مجموعه استفاده و اقدام به ساخت و نصب المان مداد رنگی در این فرهنگسرا کنیم.

سیگارودی در ادامه با اشاره به بهسازی و احداث پیاده رو با حفظ ویژگی های تاریخی این فرهنگسرا گفت: به منظور حفظ بنای تاریخی فرهنگسرای اشراق پیاده روسازی و محوطه سازی نیز به صورت ویژه انجام شده است.

وی بازسازی سالن سینمای فرهنگسرای اشراق را از دیگر اقدامات منطقه 4 بر شمرد و گفت: عملیات بهسازی سالن سینمای این فرهنگسرا در مراحل پایانی است و به زودی آماده بهره برداری می شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران از مشکل تمرکز رنج می‌برد

تهران از مشکل تمرکز رنج می‌برد

حناچی با اشاره بهتهران از مشکل تمرکز رنج می برد، خطاب به رئیس جمهور گفت: این مشکل یک مشکل حاکمیتی است؛ جمعیت باید به شکل تعادل منطقه‌ای در کل کشور توزیع و از ظرفیت هیات وزیران در این امر استفاده شود.
بهره برداری از فاز اول خط ۶ مترو تهران با حضور رئیس جمهور

بهره برداری از فاز اول خط ۶ مترو تهران با حضور رئیس جمهور

فاز اول خط ۶ مترو تهران صبح امروز با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.
آخرین اخبار