کد خبر: ۱۱۰۴۸۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
در بازدید مدیر عامل سازمان نوسازی شهرداری تهران امکان تهیه طرح موضعی محلات حصارک و مراد آباد بررسی شد .
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شهین شفیعی معاون شهرسازی و معماری منطقه گفت : با حضور کاوه حاجی علی اکبری مدیر عامل سازمان نوسازی شهرداری تهران امکان تهیه طرح موضعی برای محلات حصارک و مرادآباد با هدف تسریع در ارتقاء كيفيت زندگي، بازتوليد فعاليت هاي اقتصادي، حفاظت از ارزش‌هاي فرهنگي محلات، توسعه ساخت و ساز و افزايش نوسازي بافت و احياي ارزش‌هاي زيست محيطي مورد بررسی قرار گرفت .

وی با اشاره  به اینکه در تهیه طرح موضعی موارد متعددی از جمله  کاربری  ، تراکم ، جانمایی ، سطح اشغال ، معابر و حتی روان آب های سطی دخیل هستند گفت : در محلات حصارك و مراد آباد با توجه به كاستي‌هاي قانوني-حقوقي موجود وهمزمان نياز به بازسازي و مرمت بافت كالبدي، تنوعي از ساخت و سازهاي بي كيفيت رقم خورده است که با توجه به پهنه بندی های مختلف این دو محله ، در مجموع 20 درصد این مجموعه نیازمند تهیه طرح موضعی است.

معاون شهرسازی و معماری با تاکید بر اینکه تعیین گذر اولین گام برای صدور مجوز ساخت است  ، گفت : تعیین تکلیف شبکه معابر در این محلات سبب تصمیم گیری مناسب و روشن برای ساخت و سازها و رفع مشکلات ساکنان این محدوده می شود .

وی ضمن تاکید بر اینکه كمبود خدمات عمومي و پوشش نامناسب آن‌ها، ساكنان محدوده را از دسترسي به خدمات شهري مطلوب باز داشته است ، گفت :  امیدواریم با همکاری سازمان نوسازی شهرداری تهران با تهیه طرح موضعی ، تعیین تکلیف شبکه معابر ، پهنه بندی و در نهایت هماهنگی با ثبت اسناد ، اقدامات مثبتی برای ساکنان این محلات صورت پذیرد .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.