کد خبر: ۱۱۰۴۷۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
استاندار زنجان:
استاندار زنجان، گفت: طرح غربالگری برای بیش از ۹۰ درصد از جمعیت استان زنجان انجام شد و این طرح به عنوان پایلوت اجرا شد و بسیار موفقیت آمیز بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فتح الله حقیقی در جلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، به اجرای طرح غربالگری کرونا در استان اشاره کردو گفت: زنجان اولین استانی بود که این طرح را اجرا کرد.

وی اظهار کرد: طرح غربالگری برای بیش از ۹۰ درصد از جمعیت استان انجام شد و این طرح به عنوان پایلوت اجرا شد و بسیار موفقیت آمیز بود و افراد سرپایی تست شدند و آزمایش از آنها گرفته شد.

استاندار زنجان، با بیان اینکه اگر طرح غربالگری کرونا اجرا نمی‌شد امکان داشت این بیماری در استان بیشتر شیوع پیدا کند، گفت: با توجه نتایج موفقی که این طرح داشته، قرار است در ۲۲ استان کشور نیز غربالگری سرپایی شناسایی بیماران کرونا اجرا شود.

حقیقی تصریح کرد: در این میان بیش از ۶ هزار نفرافراد سرپایی در استان زنجان علامت نداشتند از آنها تست گرفته شدند و تنها ۳.۸ درصد نیازمند بستری بودند.

وی افزود: بیش از ۸۰ درصد بیماران بهبود یافته و مرخص شدند و تنها یک پنجم بیمارستان‌های ما به بیماری کرونا اختصاص یافت.

استاندار زنجان، با بیان اینکه مردم به این نکته داشته باشند که زندگی به حالت خود بر نمی‌گردد، افزود: برای قطع زنجیره کرونا مردم باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی هوشمند را رعایت کنند.

حقیقی افزود: افراد باید بهداشت را رعایت کرده و با این کار خود زنجیره بیماری را قطع کنند و اگر مردم رعایت نکنند شاهد افزایش شیوع این بیماری در استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه رعایت نکردن فاصله گذاری هوشمند اجتماعی کار بسیار خطر ناکی است، افزود: طی دو روز گذشته شاهد تجمع وصف‌های طولانی در صف حلیم پزی هستیم و این اصلاً خوب نیست.

استاندار زنجان، افزود: همه افردجامعه در معرض خطر این بیماری هستند و باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد.

حقیقی تاکید کرد: صیانت از سلامت و جان مردم برای من مهترین وظیفه است، از این رو در برابر کسانی که در اجرای پروتکل های بهداشتی تعلل می کنند و یا تفسیرهای دیگر ارائه می دهند، خواهم ایستاد.
برچسب ها: شهرفردا ، زنجان ، استاندار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .