کد خبر: ۱۱۰۴۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل:
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: اخذ گواهی آموزشی برای دریافت پروانه فعالیت تأسیسات گردشگری و مراکز اقامتی در سطح استان اردبیل الزامی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نادر فلاحی در جلسه بررسی برنامه‌های گردشگری اردبیل اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و جاذبه‌هایی که در شهرستان‌های مختلف استان در بخش گردشگری وجود دارد، معرفی قابلیت‌های گردشگری با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت خبرنگاران در شهرستان‌ها برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان تصریح کرد: برای معرفی قابلیت‌های گردشگری استان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در کنار خبرنگاران باید از ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد نیز استفاده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به راه‌اندازی پویش هر موبایل یک رسانه برای معرفی قابلیت‌های گردشگری عنوان کرد: این پویش باید در تمامی شهرستان‌های استان فعال شود چرا که این پویش نقش مهمی در معرفی و شناساندن قابلیت‌های گردشگری استان ایفا خواهد کرد.

فلاحی از الزامی بودن دریافت گواهی آموزشی برای دریافت پروانه فعالیت تأسیسات و مراکز گردشگری خبر داد و تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی تمامی مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری فرصت مناسبی برای ارائه آموزش در بستر اینترنت فراهم شده که باید از این ظرفیت برای ارائه آموزش‌های عمومی و تخصصی استفاده شود.

وی با اشاره به خسارات ناشی از کرونا به مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری تصریح کرد: در ایام پساکرونا شاهد رشد گردشگری داخلی خواهیم بود که باید در حال حاضر با فعالیت‌ها در حوزه گردشگری مجازی و سوق دادن فعالیت‌ها به سمت گردشگری دیجیتالی زمینه برای حضور هر چه بیشتر گردشگران به استان در ایام پساکرونا در راستای جبران خسارات وارده به بخش گردشگری اقدام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از آغاز بازنگری طرح جامع گردشگری استان خبر داد و افزود: بازنگری این طرح از جمله برنامه‌های مهم سال ۹۹ اداره کل میراث فرهنگی استان به شمار می‌رود که اعتبارات مورد نیاز آن تأمین شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.