کد خبر: ۱۱۰۴۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
در سطح شهرداری منطقه 8 صورت گرفت
شهردار منطقه هشت از اجرای پنج هزار و 400 متر طول جمع‌آوری آب‌های سطحی در منطقه خبر داد و گفت: از سال گذشته تاکنون جمع‌آوری آب‌های سطحی خیابان‌های ارشادالرضا(ع)، بهشتی، کوهسنگی، رزم و بهار را در برنامه کاری داشته‌ایم که بیشتر از پنج هزار و 400 متر می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی شیرازی با اشاره به اجرای عملیات عمرانی هدایت آب‌های سطحی معابر منطقه اظهار کرد: یکی از پروژه‌های مهم در شهرداری، کاهش خطرپذیری شهر در مقابل سیلاب است که در این راستا با احداث کانال‌ها اصلی در تلاش برای جمع‌آوری و هدایت اصولی آب‌های روان هستیم تا به این شکل بتوانیم گامی موثر در کاهش آسیب‌های ناشی از آن برداریم.
وی افزود: با احداث این کانال‌ها در مرکز شهر، آب‌های سطحی جاری در زمان بارندگی‌های فصلی هدایت و جمع‌آوری و از جاری شدن آب در معابر و همچنین آب‌گرفتگی در این مسیر پیشگیری می‌شود.
شهردار منطقه هشت با اشاره به این موضوع که مشکل آب‌گرفتگی در بیشتر شهرها رخ می‌دهد، بیان کرد: طراحی سیستم جمع‌آوری آب‌های سطحی و زیرزمینی در شهرها ارتباط بسیار نزدیکی با طراحی شهری دارد و بخش مهمی از آن تلقی می‌شود که در بعضی شهرها به‌دلیل شرایط اقلیمی و محیطی خاص اهمیت بیشتری دارد. از طرفی نداشتن برنامه‌ریزی صحیح برای هدایت آب‌های سطحی و زیرزمینی باعث افزایش هزینه‌هایی برای مقابله با اثر آب در مواقع بحرانی می‌شود.
شیرازی خاطرنشان کرد: گسترش شهرنشینی موجب تبدیل اراضی نفوذپذیر به سطوح غیرقابل نفوذ شده و روان‌آب‌های ناشی از بارندگی در شهرهای بزرگ موجب آب‌گرفتگی و مختل‌شدن تردد در شهر می‌شود. از طرفی با توجه به افزایش بارندگی‌های اخیر مشکل آب‌گرفتگی در معابر شهری بیشتر از قبل به چشم می‌آید.
نصب جوی‌های پل انقلاب
وی اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که شهروندان با آن مواجه هستند و ترافیک زیادی ایجاد کرده است، احداث کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی تقاطع غیرهم‌سطح پل انقلاب با وجود بار ترافیکی سنگین وسختی فراوان بود که در چند روز اخیر حفاری عرضی آن در خیابان انجام شد.
شهردار منطقه هشت با اشاره به احداث و توسعه کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی میدان انقلاب تصریح کرد: با توجه به حجم آب‌های جمع‌شده و افزایش بارندگی‌ها، حدود 100مترآیلند میانی و حدود 600متر حاشیه بزرگراه جوی انتظار جهت عبور عرضی از لوله های1000گاروگیت احداث شده است.
شیرازی افزود: عملیات احداث و توسعه کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی با متراژ 1600متر طول بود. در این عملیات عمرانی اجرای کانال و جوی40 در 40 و اجرای لوله‌های کاروگیت600 و1000 به طول 450متر با اعتباری بالغ بر 10میلیارد ریال از میدان حافظ تا انقلاب اجرا شده است.
وی ادامه داد: اجرای این پروژه مستلزم حفاری عرضی میدان جهاد به میدان حافظ (ضلع شمالی) و مسیر عکس آن میدان حافظ به جهاد (ضلع جنوبی) بود که موجب محدود شدن مسیر شهروندان در بزرگ‌راه شهید سپهبد سلیمانی شد که طی دو روز کاری به پایان رسید. در حال حاضر تنها آیلند میانی آن مانده است باقی مانده تا این پروژه به اتمام برسد. این پروژه به‌منظور رفع آب‌افتادگی‌های گسترده ناشی از بارندگی در محدوده بزرگ‌راه کلانتری به همت کارشناسان اداره فنی وعمران منطقه اجرا شده است.
کانال رزم هم به پایان می‌رسد
شهردار منطقه هشت گفت: ادامه داد: در حال حاضر عملیات احداث و توسعه کانال خیابان رزم با متراژ 1400متر طول با اعتباری بالغ بر 16میلیارد ریال در حال انجام است که به خاطر ویروس کرونا کار به تعویق افتاد.
شیرازی با اشاره به احداث و توسعه کانال خیابان بهار حد فاصل استانداری و خیابان رزم اظهار کرد: این کانال نیز با متراژ 700متر طول با اعتباری بالغ بر ده‌ میلیارد ریال به مرحله بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: افزایش متراژ کانال‌های سرپوشیده و اصلاح شیب جوی‌ها به‌منظور نبود آب‌گرفتگی در پیاده‌روها و حاشیه خیابان از جمله فعالیت‌های انجام شده در این طرح عمرانی بوده است.
شهردار منطقه هشت بیان کرد: با اجرای پروژه عملیات احداث و توسعه کانال خیابان ارشادالرضا، رزم، بهشتی و بهار علاوه‌بر سامان‌دهی آب‌های سطحی و جلوگیری از آب‌افتادگی گسترده و ارتقای بهداشت محیطی با احداث کانال‌های بزرگ سرپوشیده مسلح فضای سواره‌رو نیز افزایش یافته که این موضوع ضمن تسهیل در جریان ترافیک این شاهراه مواصلاتی رضایت مردمی را نیز به همراه داشته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.