کد خبر: ۱۱۰۴۱۴
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان خبر داد
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: با شیوع کرونا، در ماه های بهمن، اسفند و فروردین ماه بالغ بر هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت مالی به صنایع دستی استان اصفهان وارد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فریدون الله یاری در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به خسارت مالی صنایع دستی در استان اصفهان با شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: فروش صنایع دستی استان اصفهان به تعطیلات نوروز محدود نمی‌شود بلکه از بهمن ماه با سرمایه گذاری در این بخش صنایع دستی ایام عید نوروز آماده سازی می‌شود.

وی افزود: در بخش صنایع دستی استان اصفهان بالغ بر ۵۰ هزار نفر به صورت شناسنامه دار در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ثبت شده اند که تعداد بسیاری هم از فعالان صنایع دستی در سامانه این اداره کل ثبت نشده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با برآورد خسارت مالی سنگین بر بدنه صنایع دستی استان اصفهان گفت: صنایع دستی به همراه تأسیسات گردشگری و دفاتر مسافرتی جزو ۱۳ رسته شغلی آسیب دیده از کرونا اعلام شده است و در برنامه‌های حمایتی دولت قرار دارد.

وی بیان داشت: با شیوع بیماری کرونا، کسب و کارهای وابسته به صنایع دستی هم از نظر اقتصادی متضرر شدند.

الله یاری با اعلام خسارت جاری، ۶۰۰ میلیارد تومان در ماه به صنایع دستی استان اصفهان گفت: در ماه‌های بهمن، اسفند و فروردین ماه خسارت مالی سنگینی بر صنایع دستی استان اصفهان وارد شد که امیدواریم پس از کنترل و مهار بیماری کرونا با توسعه گردشگری داخلی اندکی از این ضرر اقتصادی را جبران کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.