کد خبر: ۱۱۰۳۴۴
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در جهان دو میلیون و ۶۳۹ هزار و ۲۵ نفر است که ۱۸۴ هزار و ۲۶۳ نفر از آن‌ها جان باخته و ۷۲۲ هزار و ۱۵۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رویداد۲۴ همه‌گیری بیماری ویروس کرونا همچنان در جهان ادامه دارد و کشور‌ها با اتخاذ تدابیری همچون بستن مرزها، تمدیدِ محدودیت‌های تردد و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی در تلاش برای مهار این بیماری هستند.

ویروس کرونا جدید که عامل بروز بیماری ویروس کرونا  است در حال حاضر به ۲۱۰ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در جهان دو میلیون و ۶۳۹ هزار و ۲۵ نفر است که ۱۸۴ هزار و ۲۶۳ نفر از آن‌ها جان باخته و ۷۲۲ هزار و ۱۵۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ایالات متحده آمریکا با ۸۴۹ هزار و ۹۲ مورد ابتلا و ۴۷ هزار و ۶۸۱ قربانی در صدر فهرست مبتلایان و قربانیان جهانی قرار گرفته است. ۸۴ هزار و ۵۰ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.

اسپانیا با ثبت ۲۰۸ هزار و ۳۸۹ مورد در رتبه دوم فهرست مبتلایان جهانی ویروس کرونا قرار گرفته است. تاکنون ۲۱ هزار و ۷۱۷ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۸۵ هزار و ۹۱۵ نفر بهبود یافته‌اند.


ایتالیا نیز ۱۸۷ هزار و ۳۲۷ مورد ابتلا را به ثبت رسانده که از این میان ۲۵ هزار و ۸۵ نفر جان خود را از دست داده و ۵۴ هزار و ۵۴۳ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

فرانسه نیز شمار مبتلایان به بیماری ویروس کرونا  را ۱۵۹ هزار و ۸۷۷ نفر اعلام کرده است. از این میان تاکنون ۲۱ هزار و ۳۴۰ نفر جان باخته و ۴۰ هزار و ۶۵۷ نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین آلمان تاکنون ابتلای ۱۵۰ هزار و ۶۴۸ نفر را به ویروس کرونا جدید گزارش کرده است که از این میان ۵۳۱۵ نفر جان خود را از دست داده و ۱۰۳ هزار و ۳۰۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

انگلیس نیز در رتبه ششم فهرست جهانی کشور‌های درگیر کروناویروس جدید قرار گرفته است. این کشور تاکنون ابتلای ۱۳۳ هزار و ۴۴ نفر را به این بیماری تایید کرده است که از این میان ۱۸ هزار و ۱۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. انگلیس شمار بهبودیافتگان خود را اعلام نکرده است.

ترکیه هم که با افزایش شمار مبتلایان خود از ایران و چین در این فهرست پیشی گرفته است، تاکنون ابتلای ۹۸ هزار و ۶۷۴ نفر را به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرده که از این میان ۲۳۷۶ نفر جان باخته و ۱۶ هزار و ۴۷۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ایران هم با افرایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا از چین در فهرست جهانی پیشی گرفت. شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس جدید در ایران نیز تاکنون به ترتیب ۸۵ هزار و ۹۹۶ نفر و ۵۳۹۱ نفر اعلام شده است. ۶۳ هزار و ۱۱۳ نفر از مبتلایان تاکنون بهبود یافته‌اند.

چین که اعلام کرده شیوع ویروس کرونا را تا حد زیادی کنترل کرده تاکنون ۸۲ هزار و ۷۹۸ مورد ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده و تعداد قربانیان این بیماری در این کشور ۴۶۳۲ نفر است. شمار قربانیان ویروس کرونا  طی چند روز گذشته در چین ثابت باقی مانده است. همچنین تاکنون ۷۷ هزار و ۲۰۷ نفر از بیماران در این کشور بهبود یافته‌اند.

روسیه نیز با ثبت ۵۷ هزار و ۹۹۹ مبتلا به ویروس کرونا جدید و ۵۱۳ قربانی ناشی از آن پس از چین قرار گرفته است. ۴۴۲۰ نفر از مبتلایان به این ویروس تاکنون بهبود یافته‌اند.

بنا بر آمار‌های سایت "ورلداُمتر"، همچنین برزیل با ۴۶ هزار و ۱۸۲ مبتلا و ۲۹۲۴ قربانی، بلژیک با ۴۱ هزار و ۸۸۹ مبتلا و ۶۲۶۲ قربانی، کانادا با ۴۰ هزار و ۱۹۰ مبتلا و ۱۹۷۴ قربانی، هلند با ۳۴ هزار و ۸۴۲ مبتلا و ۴۰۵۴ قربانی، سوئیس با ۲۸ هزار و ۲۶۸ مبتلا و ۱۵۰۹ قربانی و پرتغال با ۲۱ هزار و ۹۸۲ مبتلا و ۷۸۵ قربانی و هند با ۲۱ هزار و ۷۹۷ مبتلا و ۶۸۱ قربانی از دیگر کشور‌ها با میزان شیوع گسترده کروناویروس جدید محسوب می‌شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تکاپوی محتکران مسکن برای فروش

تکاپوی محتکران مسکن برای فروش

یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه بخش مسکن در حالت بلاتکلیفی قرار دارد گفت: کسانی که به شکل گسترده اقدام به خریداری و احتکار آپارتمان کرده بودند به تکاپو افتاده اند تا واحدها را به فروش برسانند.
ناهماهنگی در مدیریت و شدت‌گرفتن بحران‌کووید-۱۹

ناهماهنگی در مدیریت و شدت‌گرفتن بحران‌کووید-۱۹

متأسفانه تعداد مبتلایان، بستری‌شدگان و متوفیان درگیر با بیماری کووید-۱۹، در شهر تهران در حال افزایش است. اگرچه بخشی از افزایش آمار مبتلایان مربوط به افزایش تعداد تست‌های بیماری است که باید همچنان هم هرچه بیشتر افزایش یابد، اما دستگاه‌های متکفل مدیریت کووید-۱۹، در مجموع برخلاف عملکرد مناسب و هماهنگ خود در موج اول بیماری در فاصله اسفند۱۳۹۸ تا اردیبهشت۱۳۹۹، در موج جدید بیماری تاکنون عملکرد موفقی نداشته و نتوانسته‌اند سهم مناسبی در جلوگیری از شیوع بیماری ایفا کنند