کد خبر: ۱۱۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰
در قالب مانور عملیاتی:
مدیر ستاد بحران شهرداری منطقه 20 از برپایی مانور تخلیه و اسکان اضطراری با مشارکت ساکنان محله اقدسیه منطقه 20 خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا،محسن کریمی با بیان این مطلب گفت: در راستای ویژه برنامه های هفته پدافند غیرعامل، مانور تخلیه و اسکان اضطراری با مشارکت ساکنان و گروه های دوام در محله اقدسیه این منطقه برگزار شد تا ساکنان این محله نحوه مدیریت بحران در زمان زلزله را تجربه و تمرین کنند.

کریمی با اشاره به اینکه بر اساس سناریوی این مانور، گسل شمال ری به بزرگی 5.5 ریشتر فعال و موجب خسارات فراوانی برای محله اقدسیه شد، افزود: بعد از زلزله فرضی، ساکنان مجتمع بهاران و سرای محله اقدسیه، پناهگیری صحیح و تخلیه اضطراری نموده و  با مشارکت گروه های دوام به محل اسکان اضطراری منتقل شدند.

وی ادامه داد: قطع شریان های حیاتی، محصور کردن محدوده، پاکسازی معابر، تدابیر ترافیکی برای تردد وسایل نقلیه، کنترل و مهار گسترش آتش سوزی، اطلاع رسانی به اهالی در مورد مخاطرات احتمالی و انتقال مجروحین به محل تریاژ از اقدامات انجام شده در این مانور بود.

کریمی گفت: سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی منطقه 7 تهران، اورژانس جنوب تهران، سرکلانتری نهم شهر تهران، راهور منطقه 20، جمعیت هلال احمر شهرری، شبکه بهداشت و درمان شهرری، منطقه 8 گازرسانی، برق شهرری و بهزیستی شهرری از جمله نهادها و ادارات شرکت کننده در این مانور بودند.

دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه 20  ایجاد آمادگی در افراد محلی برای واکنش های مناسب در برابر حوادث و بحران های شهری را از اهداف برپایی مانورهای عملیاتی برشمرد و افزود: ارتقاء سطح آمادگی و تعامل نیروهای درون سازمانی و برون سازمانی، تقویت هدایت پذیری نیروهای مردمی و عملیایت، ارتقاء سطح آمادگی و سرعت عمل نیروهای مردمی دوام و بازبینی توانائیها و سنجش نقاط ضعف و قوت از دیگر اهداف این برنامه های عملیاتی است.
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به بررسی استفساریه مستثنی شدن شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی فرایند انتخاب شهردار چند روز به تعویق افتاد.
سقوط دلار دیوانه

سقوط دلار دیوانه

فشار بازار ارز از روز دوشنبه افتاد ،تا در یک سراشیبی از 17 به 15 هزار تومان تنزل یابد ،سقوط قیمتی که کارشناسان معتقدند به دلیل عرضه دلارهای خانگی به بازار ،تصمیمات جدید بانک مرکزی ،افزایش قیمت نفت اتفاق افتاده و روند نزولی استمرار خواهد داشت.