کد خبر: ۱۱۰۳۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
بهای نفت پس از یک رکورد تاریخی و سقوط به قیمت منفی، در معاملات روز چهارشنبه با اندکی افزایش رو به رو شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،به نقل از رویترز ، در معاملات روز چهارشنبه قیمت نفت تگزاس آمریکا با ۱۸ درصد یا ۲.۰۵ دلار افزایش، در ۱۳.۶۲ دلار به ازای هر بشکه معامله شد. همچنین شاخص نفت برنت نیز با ۴ سنت افزایش در ۱۹.۳۷ دلار به ازای هر بشکه ایستاد.

بورس وال استریت دو شب گذشته شاهد سقوط بی سابقه قیمت نفت وست تگزاس برای تحویل در ماه مه ۲۰۲۰، به زیر صفر و بهای منفی بود.

به عقیده بسیاری از تحلیلگران فعال در حوزه نفت و انرژی، علت اصلی این سقوط بی سابقه که برای نخستین بار در تاریخ به ثبت رسید، تخریب تقاضا تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا و همچنین روند کندتر از حد انتظار بازگشایی اقتصاد آمریکا بیان شده بود.

استفانی اینس، تحلیلگر ارشد بازارهای جهانی در AxiCorp در این خصوص خاطرنشان کرده است: بازارهای جهانی نفت به شدت تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا با افت شدید، ناگهانی و البته موقت در تقاضای طلای سیاه دست و پنجه نرم می کنند.

وی در ادامه اظهارات خود هشدار داده است که احتمالاً با تداوم بحران کنونی ناشی از ویروس کرونا، باری دیگر ظرفیت ذخیره سازی کشورهای تولید کننده نفت به اتمام خواهد رسید که این امر دوباره موجب متزلزل شدن و سقوط بهای نفت خواهد شد.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.