کد خبر: ۱۱۰۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
آمار جهانی همه‌گیری کووید-۱۹
همه گیری بیماری کووید-۱۹ در جهان ادامه دارد و شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری همچنان در حال افزایش است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است در حال حاضر به ۲۱۰ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان دو میلیون و ۵۵۷ هزار و ۹۹۳ نفر است که ۱۷۷ هزار و ۶۸۸ نفر از آن‌ها جان باخته و ۶۹۵ هزار و ۳۳۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ایالات متحده آمریکا با ۸۱۹ هزار و ۱۷۵ مورد ابتلا و ۴۵ هزار و ۳۴۳ قربانی در صدر فهرست مبتلایان و قربانیان جهانی قرار گرفته است. ۸۲ هزار و ۹۷۳ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.

اسپانیا با ثبت ۲۰۴ هزار و ۱۷۸ مورد در رتبه دوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفته است. تاکنون ۲۱ هزار و ۲۸۲ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۸۲ هزار و ۵۱۴ نفر بهبود یافته‌اند.

ایتالیا نیز ۱۸۳ هزار و ۹۵۷ مورد ابتلا را به ثبت رسانده که از این میان ۲۴ هزار و ۶۴۸ نفر جان خود را از دست داده و ۵۱ هزار و ۶۰۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

فرانسه نیز شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ را ۱۵۸ هزار و ۵۰ نفر اعلام کرده است. از این میان تاکنون ۲۰ هزار و ۷۹۶ نفر جان باخته و ۳۹ هزار و ۱۸۱ نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین آلمان تاکنون ابتلای ۱۴۸ هزار و ۴۵۳ نفر را به کروناویروس جدید گزارش کرده است که از این میان ۵۰۸۶ نفر جان خود را از دست داده و ۹۹ هزار و ۴۰۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

انگلیس نیز در رتبه ششم فهرست جهانی کشورهای درگیر کروناویروس جدید قرار گرفته است. این کشور تاکنون ابتلای ۱۲۹ هزار و ۴۴ نفر را به این بیماری تایید کرده است که از این میان ۱۷ هزار و ۳۳۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند. انگلیس شمار بهبودیافتگان خود را اعلام نکرده است.

ترکیه هم که با افزایش شمار مبتلایان خود از ایران و چین در این فهرست پیشی گرفته است، تاکنون ابتلای ۹۵ هزار و ۵۹۱ نفر را به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرده که از این میان ۲۲۵۹ نفر جان باخته و ۱۴ هزار و ۹۱۸ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس جدید در ایران نیز تاکنون به ترتیب ۸۴ هزار و ۸۰۲ نفر و ۵۲۹۷ نفر اعلام شده است. ۶۰ هزار و ۹۶۵ نفر از مبتلایان تاکنون بهبود یافته‌اند.

چین که اعلام کرده شیوع کروناویروس را تا حد زیادی کنترل کرده تاکنون ۸۲ هزار و ۷۸۸ مورد ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده و تعداد قربانیان این بیماری در این کشور ۴۶۳۲ نفر است. شمار قربانیان کووید-۱۹ طی چند روز گذشته در چین ثابت باقی مانده است. همچنین تاکنون ۷۷ هزار و ۱۵۱ نفر از بیماران در این کشور بهبود یافته‌اند.

روسیه نیز با ثبت ۵۲ هزار و ۷۶۳ مبتلا به کروناویروس جدید و ۴۵۶ قربانی ناشی از آن پس از چین قرار گرفته است. ۳۸۷۳ نفر از مبتلایان به این ویروس تاکنون بهبود یافته‌اند.

بنا بر آمارهای سایت "ورلداُمتر"، همچنین برزیل با ۴۶ هزار و ۳۶۸ مبتلا و ۲۷۶۱ قربانی، بلژیک با ۴۰ هزار و ۹۵۶ مبتلا و ۵۹۹۸ قربانی، کانادا با ۳۸ هزار و ۴۲۲ مبتلا و ۱۸۳۴ قربانی، هلند با ۳۴ هزار و ۱۳۴ مبتلا و ۳۹۱۶ قربانی، سوئیس با ۲۸ هزار و ۶۳ مبتلا، ۱۴۷۸ قربانی و پرتغال با ۲۱ هزار و ۳۷۹ مبتلا و ۷۶۲ قربانی و هند با ۲۰ هزار و ۱۱۱ مبتلا و ۶۴۵ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع گسترده کروناویروس جدید محسوب می‌شوند.


برچسب ها: قربانی ، کرونا ، جهان ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تکاپوی محتکران مسکن برای فروش

تکاپوی محتکران مسکن برای فروش

یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه بخش مسکن در حالت بلاتکلیفی قرار دارد گفت: کسانی که به شکل گسترده اقدام به خریداری و احتکار آپارتمان کرده بودند به تکاپو افتاده اند تا واحدها را به فروش برسانند.
ناهماهنگی در مدیریت و شدت‌گرفتن بحران‌کووید-۱۹

ناهماهنگی در مدیریت و شدت‌گرفتن بحران‌کووید-۱۹

متأسفانه تعداد مبتلایان، بستری‌شدگان و متوفیان درگیر با بیماری کووید-۱۹، در شهر تهران در حال افزایش است. اگرچه بخشی از افزایش آمار مبتلایان مربوط به افزایش تعداد تست‌های بیماری است که باید همچنان هم هرچه بیشتر افزایش یابد، اما دستگاه‌های متکفل مدیریت کووید-۱۹، در مجموع برخلاف عملکرد مناسب و هماهنگ خود در موج اول بیماری در فاصله اسفند۱۳۹۸ تا اردیبهشت۱۳۹۹، در موج جدید بیماری تاکنون عملکرد موفقی نداشته و نتوانسته‌اند سهم مناسبی در جلوگیری از شیوع بیماری ایفا کنند