کد خبر: ۱۱۰۲۸۵
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل:
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: به منظور افزایش میزان حفاظت و صیانت از بناهای تاریخی در مناطق مختلف استان اردبیل انجمن‌های میراث فرهنگی تشکیل می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نادر فلاحی در جلسه برنامه‌ریزی تشکیل انجمن‌های میراث فرهنگی در اردبیل عنوان کرد: به منظور افزایش میزان حفاظت و صیانت از بناهای تاریخی در مناطق مختلف استان اردبیل انجمن‌های میراث فرهنگی تشکیل می‌شود.

وی معرفی میراث فرهنگی استان اردبیل را ضروری دانست و افزود: معرفی میراث فرهنگی استان اردبیل و همچنین صیانت و حفاظت از بناهای تاریخی و آثار باستانی بسیار ضروری و الزامی است که در صدد اجرای برنامه‌های مختلفی در این راستا هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از برنامه‌ریزی برای تشکیل انجمن‌های میراث فرهنگی در اردبیل خبر داده و تصریح کرد: استان اردبیل در حوزه میراث فرهنگی ظرفیت‌های بسیاری دارد به طوری که آثار و بناهای تاریخی فراوانی در مناطق مختلف استان قرار گرفته است.

فلاحی در ادامه بیان کرد: مقبره شیخ صفی‌الدین اردبیلی، مسجد جمعه، خانه ارشادی، پل هفت چشمه و برج شاطر در اردبیل، کاروانسرای قانلی بولاق، قلعه قهقهه و سنگ بنشه‌های ساسانی در مشگین‌شهر، شاه‌تپه در گرمی، حمام سنگی در کوثر، هفت تپه در خلخال و قلعه بوینی یوغون در نیر از جمله بناهای تاریخی استان اردبیل به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد: با تشکیل انجمن‌های مختلف در حوزه میراث فرهنگی علاوه بر اینکه در صیانت از آثار تاریخی استان موفق خواهیم بود گام اساسی و مهمی نیز در معرفی جاذبه‌های گردشگری استان و جذب مسافران و گردشگران خواهیم برداشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.