کد خبر: ۱۱۰۲۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
معاون بازسازی بنیاد مسکن مطرح کرد
معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از آخرین وضعیت پروژه‌های بازسازی در مناطق آسیب دیده از حوادث مختلف خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عزیزالله مهدیان در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره‌ای به آخرین وضعیت پروژه‌های بازسازی مناطق مختلف کشور گفت: تقریباً تمامی مناطق مسکونی که در جریان زلزله کرمانشاه آسیب دیده بودند، بازسازی شده و می‌توان پرونده بازسازی را در این منطقه خاتمه یافته دانست.

وی با اشاره به سیل ابتدای سال گذشته و بازسازی‌های انجام یافته در این مناطق گفت: سیل ابتدای سال گذشته بسیار گسترده بود که اعتبارات بازسازی تمامی استان‌ها تأمین شده و پیشرفت فیزیکی پروژه‌های بازسازی این مناطق را می‌توان ۷۵ درصد دانست.

واحدهای احداثی آسیب دیده از سیل تا شهریور ماه احداث می‌شود

مهدیان ادامه داد: کار بازسازی واحدهای تعمیراتی این مناطق به اتمام رسیده و احداثی ها نیز اکثراً انجام شده است. با وجود اینکه برنامه ریزی ما تا پایان خرداد بود اما به دلیل مشکلات ناشی از کرونا، ممکن است این روند تا شهریور ماه به درازا بکشد.

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین در خصوص سیل اواخر سال گذشته نیز گفت: این حادثه سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تأثیر قرار داده بود که مخصوصاً در استان سیستان و بلوچستان خسارت‌های بالایی داشت که منابع مورد نیاز برای بازسازی این مناطق تأمین و بازسازی‌ها آغاز شده است.

علت تعویق برنامه بازسازی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی

وی با اشاره‌ای به زلزله آذربایجان غربی و شرقی نیز گفت: در استان آذربایجان شرقی، سرما و کرونا مانع از انجام برنامه‌ها بر طبق زمان بندی ها شد اما طبق برنامه ریزی های جدید تا پایان شهریور ماه، کار بازسازی به اتمام خواهد رسید.

مهدیان ادامه داد: در آذربایجان غربی نیز کار را آغاز کرده‌ایم که برنامه‌های این بخش نیز همانند آذربایجان شرقی به دلیل سرما و کرونا به تعویق افتاده است اما در پی سرعت بخشی به بازسازی این مناطق هستیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.