کد خبر: ۱۱۰۲۵۹
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
مازندران رئیس سازمان انتقال خون مازندران گفت: با توجه به اینکه در شرایط کرونایی قرار داریم ممکن است اهداکنندگان از مکان خون‌گیری ترسی داشته باشند اما تمام پروتکل‌های بهداشتی ما براساس استاندارد روز دنیا است و این اطمینان خاطر را به مردم می‌دهیم که مکان‌های خون‌گیری برای اهدای خون جای هیچ نگرانی ندارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اسماعیل پوریانی با بیان اینکه مازندران بالغ بر ۴ هزار و ۵۰۰ بیمار خاص دارد، اظهار کرد: این بیماران خاص در تمامی سال نیاز به خون دارند.

وی با اشاره به اینکه مازندران ۴۸ مرکز درمانی دارد، تصریح کرد: در اوایل شیوع بیماری کرونا مراجعات مردم به پایگاه‌های انتقال خون ۵۵ درصد کاهش یافته بود اما در روزهای اخیر با فرهنگ سازی رسانه‌ها و نوع دوستی مردم مازندران مراجعات مردم به پایگاه‌های انتقال خون نسبت به قبل از عید بهتر شده است.

رئیس سازمان انتقال خون مازندران خاطرنشان کرد: در شرایط بیماری کرونا تمام اهدا کنندگانی که برای اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه می‌کنند به آن‌ها ماسک می‌دهیم و جدایی از آن دمای بدن آن‌ها هم تب سنجی می‌شود.

پوریانی ادامه داد: چنانچه  فردی در ارتباط نزدیک با  بیمار سرما خورده باشد یک ماه از آن فرد خون‌گیری نمی‌شود.

وی گفت: برای تامین پلاکت خون بیماران خاص به تمام گروه‌های خونی به خصوص گروه خونی A مثبت  و o منفی نیاز داریم و مردم می‌توانند جهت مشاوره برای اهدای خون به شماره  ۳۳۳۲۲۰۱۲ تماس بگیرند.

رئیس سازمان انتقال خون مازندران با بیان اینکه ۵ هزار و ۳۵۰ نفر به طور مستمر در این استان اقدام به خون‌گیری می‌کنند، یادآور شد: ۱۱ هزار و ۸۹  اهدا کننده در کل استان از تاریخ یک فروردین ۹۹ تا ۳۰ فروردین ماه مراجعه کرده که از ۸ هزار و ۶۲۶ نفر خون‌گیری شد، ۳۱۸ نفر زن و ۸ هزار و ۳۰۸ نفر مرد بودند و ۸۷۹ نفر برای بار اول خون دادند.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تکاپوی محتکران مسکن برای فروش

تکاپوی محتکران مسکن برای فروش

یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه بخش مسکن در حالت بلاتکلیفی قرار دارد گفت: کسانی که به شکل گسترده اقدام به خریداری و احتکار آپارتمان کرده بودند به تکاپو افتاده اند تا واحدها را به فروش برسانند.
ناهماهنگی در مدیریت و شدت‌گرفتن بحران‌کووید-۱۹

ناهماهنگی در مدیریت و شدت‌گرفتن بحران‌کووید-۱۹

متأسفانه تعداد مبتلایان، بستری‌شدگان و متوفیان درگیر با بیماری کووید-۱۹، در شهر تهران در حال افزایش است. اگرچه بخشی از افزایش آمار مبتلایان مربوط به افزایش تعداد تست‌های بیماری است که باید همچنان هم هرچه بیشتر افزایش یابد، اما دستگاه‌های متکفل مدیریت کووید-۱۹، در مجموع برخلاف عملکرد مناسب و هماهنگ خود در موج اول بیماری در فاصله اسفند۱۳۹۸ تا اردیبهشت۱۳۹۹، در موج جدید بیماری تاکنون عملکرد موفقی نداشته و نتوانسته‌اند سهم مناسبی در جلوگیری از شیوع بیماری ایفا کنند