کد خبر: ۱۱۰۱۹۵
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
معاون استاندار تهران تاکید کرد
معاون استاندار تهران با تاکید بر اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا طرح ترافیک و محدوده کاهش آلودگی هوا اجرا نمی شود و ملغی شده است، گفت: وقتی این طرح ملغی شده و اجرا نمی‌شود؛ طبیعتا عوارضی هم برای آن وجود ندارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد تقی زاده در تشریح نظر استانداری درباره اظهارنظرهایی برای اخذ عوارض برای ورود به محدوده طرح ترافیک،گفت:در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور مصوب شد محدوده طرح ترافیک لغو شود و ستادملی مبارزه با کرونا نیز این تصمیم را مصوب کرد. به این ترتیب این طرح ترافیک ملغی و تا اطلاع ثانوی اجرا نخواهد شد.

وی افزود:وقتی چنین طرحی نداریم شورای شهر تهران چگونه و از کدام طرح می خواهد عوارض دریافت کند؛ بی تردید تصمیمات ستادملی مبارزه با کرونا ویروس برای تمامی دستگاه ها لازم الاجرا است. بر همین اساس در تهران محدودیت طرح ترافیک را تا اطلاع ثانوی نداریم.

امروز(یکشنبه 31 فروردین ماه) در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، محمد علیخانی رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران درباره اخذ عوارض برای ورود به محدوده طرح ترافیک با توجه به عدم اجرای آن درپی شیوع کرونا گفته بود: «در این رابطه دو مقوله باید مورد توجه قرار گیرد یکی تعداد مجوزهایی است که برای طرح ترافیک صادر می‌شود که روزانه حدود 103 هزار مجوز است و این امر مصوبه شورای ترافیک تهران بوده و تعداد مجوزهای ورود به طرح ترافیک در اختیار شورای شهر نیست و مقوله دوم در خصوص عدم دریافت عوارض ورود به طرح ترافیک نیز که در اختیار شوراست، بحث عوارض است که در حقیقت محدوده طرح ترافیک و عوارض آن را شورای شهر تهران تعیین می‌کند. 

وی افزود: با توجه به این که این مسئله مصوبه قانونی دارد بخشش و یا تخفیف در آن نیازمند مجوز شورا است؛ لذا باید شهردار تهران در صورتی که می‌خواهد این عوارض را نگیرد به شورا لایحه ارسال کند. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.