کد خبر: ۱۱۰۱۵۲
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
معاون وزیر بهداشت مطرح کرد
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، گفت: نماد نیکوکاری در بورس آماده شده و با دو نماد کرونا یک و کرونا دو سهام عرضه می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سید کامل تقوی نژاد، پیش از ظهر شنبه در ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران، اظهار کرد: همکاران ما افرادی هستند که بدون چشم داشت در حال خدمت هستند و جان خودشان را در طبق اخلاص گذاشتند، همانطور که می‌دانید تعدادی از همکاران ما در این راه به شهادت رسیدند.

وی افزود: طبق گزارش‌هایی که از دانشگاه‌های علوم پزشکی رسیده است حدود ۴۰ میلیارد تومان از طریق کمک‌های مردمی برای مقابله با این بیماری جمع شده است.

تقوی نژاد تصریح کرد: نماد نیکوکاری در بورس آماده شده و با دو نماد کرونا یک و کرونا دو سهام عرضه می‌شود، در کرونا یک سهام خریداری و در اختیار دانشگاه داده می‌شود و در کرونا دو سهام خریداری در اختیار فرد قرار گرفته می‌شود ولی سود این سهام به دانشگاه علوم پزشکی داده می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، ادامه داد: ۳ هزار و ۵۰ میلیارد تومان سازمان برنامه و بودجه برای مقابله با کرونا تخصیص داده شده است، ۱,۲۰۰ میلیارد تومان از تجهیزاتی که خریداری شده است ایرانی است چرا که هدف ما تقویت شرکت‌های داخلی و تولید ملی است.

وی گفت: قرار است وام ۵۰ میلیون دلاری از بانک جهانی بگیریم که مقدمات و کارهای اولیه آن انجام شده و همچنین مقدمات دریافت یک وام از بانک توسعه اسلامی به مبلغ ۱۳۰ میلیون یورو برای خرید تجهیزات نیز در حال فراهم شدن است.

تقوی نژاد ادامه داد: نیروی انسانی در دایره اصلی تصمیمات وزارت بهداشت قرار دارد، در اسفند سال گذشته موضوع افزایش ۵۰ درصدی حقوق‌ها بود که محقق شده است، این افزایش برای کارکنان قراردادی و شرکتی هم افزایش پیدا کرده است یعنی تمامی نیروها با هر عنوانی افزایش حقوق شامل حالشان شد.

وی یادآور شد: بنا به درخواست وزیر بهداشت افرادی که در بخش‌های کرونایی مشغول فعالیت بودند قرار شد تشویق شوند و در پرونده یشان ثبت شود و مرخصی تشویقی به آنها داده شود و همچنین در ارزشیابی سالانه آنها هم لحاظ شود و البته در بحث ارتقا جایگاهی هم تأثیرگذار است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت افزود: تفکیک اضافه کار از کارانه ساعتی همکاران در دستور کار قرار گرفته است، بحث تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی هم در دستورکار قرار گرفته است، مجوز به کارگیری ۳ هزار نیرو کسب شده که ۲۵۰۰ نفر پرستار است.

وی ادامه داد: ۱۹ هزار و ۴۲۶ نفر داوطلب امدادرسانی داریم که در سایت وزارت بهداشت ثبت نام کردند که مشخصات اینها برای به کارگیری در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفته است.

به گفته تقوی نژاد، ۲۰۰ میلیارد تومان پاداش به افرادی که در صف مبارزه با کرونا بودند با دستور رئیس جمهور اختصاص داده شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت تصریح کرد: حدود ۵۸۵ بیمارستان ارتقا هتلینگ داشته‌اند، یعنی ۵۰ درصد از بیمارستان‌های ما در بخش هتلینگ ارتقا یافته‌اند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه معوقات کارانه و اضافه کار پرستاران چه زمانی تسویه می‌شود، افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی وزارت بهداشت موضوع پرداخت کارانه معوق پرستاران است. تا ۲۰ ماه ماندگی کارانه برای پزشکان داشتیم و یک تفاوت ۳ ماه بین پرشکان و پرستاران است، اعتقاد داریم پرستاران زودتر به حق و حقوق خود برسند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.